Filtri

Apkure mūsu platuma grādos ir neaizstājama, lai ēka būtu komfortabla visos gadalaikos. Jautājums ir tikai par to, kādu apkures veidu ir ērtāk un izdevīgāk ierīkot. Noteicošās ir pašu iemītnieku vajadzības, ēkas funkcionalitāte, arī finansiālās iespējas.

Arvien vairāk aizņemtais dzīvesveids un nevēlēšanās sevi lieki apgrūtināt, mudina klientus domāt par moderniem apkures risinājumiem, kas uzreiz ļauj apsildīt visu ēku, regulējot apkures padevi tikai vienā vietā. Tam vispiemērotākie ir mūsdienīgi apkures katli, kas darbināmi ar gāzi, granulām vai malku, kā arī siltumsūkņi.

Tā kā apkures sistēmas ierīkošana ir ilgtermiņa risinājums, tad lēmumam jābūt pārdomātam. Tas nozīmē, ka jāizvērtē visi aspekti. Tāpat gudri būtu izvēlēties uzticama ražotāja kvalitatīvu iekārtu, jo tas būtiski ietekmēs gan katla kalpošanas ilgumu, gan efektivitāti, gan reālās apkures izmaksas.

  • Gāzes apkures katli ir ērti lietojams apkures veids, ja ēkai jau ir gāzes pievads vai tā ierīkošana neprasa lielas izmaksas. Tāpat šāda risinājuma priekšrocības novērtēs tie, kuriem nav laika un vēlēšanās veltīt daudz laika apkures organizēšanai, jo katls tikai jāieslēdz, visu pārejo padara automatizētā sistēma. Var uzstādīt režīmu, kas regulē siltumu atbilstoši diennakts laikam, izvērtējot, kad ir vajadzība pēc siltākām telpām, kā arī samazinot siltumu tad, kad mājās neviens neuzturas.
  • Granulu apkures katli arī ir pieprasīta izvēle, jo ir ierīkojami jebkurā ēkā, nepieciešama tikai telpa šim nolūkam. Arī šis risinājums būs piemērots aizņemtajiem un steidzīgajiem, jo apkures iekārta uzmanību prasa reti, aptuveni reizi nedēļā ir jāpapildina granulas. Tālāk jau viss notiek automatizēti.
  • Malkas apkures katli ir ekonomisks risinājums, jo mēs dzīvojam valstī, kur koksne ir viegli pieejama. Ja ir savs īpašums, kurā sagādāt malku, tad tas ir izdevīgs variants. Tomēr jārēķinās, ka šāds risinājums prasīs veltīt apkurei nepārtrauktu uzmanību, jo malka regulāri būs jāpapildina. Tāpēc jāizvērtē savs dzīvesveids, darba režīms un citi faktori, lai saprastu, vai šī izvēle sniegs vēlamo komfortu.
  • Siltumsūkņi ir salīdzinoši mazāk zināms apkures veids Latvijā, bet arvien pieaug to popularitāte, jo tas ir risinājums, kas atmaksājas ilgtermiņā. Sākumā jārēķinās ar lielākām ierīkošanas izmaksām, bet pēc tam izmaksas ir ļoti zemas, kā arī nav nepieciešama regulāra klātbūtne, sistēma pati nodrošina savu darbību, ir noregulējama vajadzīgajā režīmā.

Prof sadarbojas ar vadošajiem apkures iekārtu ražotājiem, saviem klientiem piedāvājot plašu izvēli un vienmēr teicamu kvalitāti. Tāpat vienmēr priecājamies palīdzēt klientiem izdarīt viņu vajadzībām atbilstošāko izvēli. Apkures iekārta ir dārgs pirkums, tāpēc pircējam jābūt pārliecinātam, ka saņem pašu labāko un piemērotāko.

Efektīva apkure ir tas faktors, kas mājoklī nodrošina komfortablu temperatūru un arī klienta iespējām atbilstošas izmaksas, tāpēc jau laikus jādomā par piemērotu iekārtu iegādi un uzstādīšanu.