+371 67672222

info@prof.lv

Mūsu darba laiks

P-Pk 8:00 - 18:30

S 9:00 - 14:00

Pasūtījumus pieņemam 24h dienaktī 7 dienas nedēļā

Apkure

Dzīvojot mērenajā klimata joslā, jārēķinās, ka lielāko gada daļu telpās nebūs iespējams iegūt komfortablu temperatūru bez dažādām papildierīcēm. Jo efektīvāka un mūsdienīgāka apkure ir ierīkota ēkā, jo labāk varēs pārvaldīt apkures izmaksas un veidot komfortablus apstākļus katrā gadalaikā. Laika apstākļi aiz loga neietekmēs to komforta līmeni, kāds ir mājoklī vai darba vietā.

 

Kāda ir komforta temperatūra?

Speciālisti apgalvo, ka cilvēkam vispiemērotākā temperatūra telpās ir no 17-22 °C. Bet katrai telpai, atkarībā no tās funkcionalitātes, labāk izvēlēties atbilstošo temperatūru iepriekš minēto grādu robežās. Piemēram, dzīvojamajās telpās, virtuvē un vannasistabā iesaka izvēlēties no 19-22 °C, bet guļamajai telpai zemāku temperatūru, jo tas labvēlīgāk ietekmēs naktsmieru. Precīza temperatūras regulēšana telpās ir ļoti būtiska ne tikai no komforta aspekta, bet arī no energoefektivitātes, jo pat viena grāda izmaiņas var ievērojami samazināt izdevumus, ko veido apkure.

 

Privātmājām visērtākā ir autonoma apkure, jo tā sniedz neatkarību, ļauj panākt augstu energoefektivitāti. Vispopulārākā ir centrālā apkure, ko darbina granulu, gāzes vai cietā kurināmā katli. Piemērotākā apkures katla izvēli noteiks gan finansiālās iespējas, gan ēkas atrašanās vietā, jo ne visur var ierīkot, piemēram, gāzes katlu. Tālāk jau atliek visā ēkā uzstādīt radiatorus ar temperatūras regulēšanas iespējām.

 

  • Maksimālām komfortam var izvēlēties arī kamīnu, kas pilda ne tikai apsildes funkciju, bet arī ir estētisks elements mājas interjerā. Ir taču patīkami ziemas vakaros sēdēt pie kamīna un baudīt tēju.

 

  • Domājot par pilnīgu komfortu dzīvojamajās telpās, arvien pieprasītākas ir grīdu apsildes sistēmas. Tās novērtē ģimenes ar maziem bērniem, kuriem grīda ir galvenā kustību un spēlēšanās vieta. Arī pieaugušajiem taču ir patīkami staigāt basām kājām pa māju, nesatraucoties par to, ka saaukstēsies.

 

Vannasistabai un citām palīgtelpām arī pieejama mūsdienīga apsilde. Tam var izmantot īpaši pielāgotas cauruļu sistēmas, kas kalpo arī dvieļu žāvēšanai. Saimniecības telpās un vietās, kur uzturas reti, piemērota apkure var būt jaudīgi sildītāji, kas ātri rada vajadzīgo temperatūru, ir pārvietojami un rada komfortu tieši tur, kur atrodaties.

 

Dūmvadi un caurules

Apkures energoefektivitātē ļoti būtiska nozīme ir tam, cik kvalitatīva un moderna ir dūmvadu sistēma, caurules un dažādi siltinājumi. Tieši šajā posmā var rasties ievērojami siltuma zudumi, kas palielina izmaksas un samazina komfortu telpās. Ražotāji tagad piedāvā kvalitatīvas un dažādu materiālu (nerūsējošā tērauda, keramzīta, vulkāniskas islandiešu pumekas) dūmvadu sistēmas plašā klāstā, ļaujot tās pielāgot visām modernajām apkures iekārtām, kā arī sniedzot kvalitatīvu risinājumu ilgtermiņā.

 

Vairāk >>
Mazāk >>