Mūsdienās lielākā daļa izstrādātāju ēkas pārklāj ar saliekamajiem betona izstrādājumiem. To popularitāte ir saistīta ar mazāku svaru un minimālu montāžas darbu intensitāti salīdzinājumā ar monolītu. Pārseguma paneļi ir plaši izplatītas rūpnieciski civilajā būvniecībā. To funkcija ir būvējamo ēku sadalīšana iekšējās telpas stāvos, kā arī slodzes pārnese no augšējām konstrukcijām uz sienām un pamatiem. Paneļi ir daļa no saliekamā dzelzsbetona pārseguma, kas mūsdienās tiek uzskatīts par populārāko un praktiskāko gan nelielā, gan daudzstāvu būvniecībā. Rūpnīcas ražo dažāda veida pārseguma paneļus pēc konstrukcijas, mērķa, izmēra un citām īpašībām, tāpēc izvēlēties pareizos produktus pavisam nav grūti. Internetveikalā prof.lv Jūs varat viegli un ātri izvēlēties sev piemērotus būvmateriālus par vispievilcīgākajām cenām.

Pārseguma paneļi

Filtri

1 produkts

 1. BAUROC pārseguma paneļi -17%

  BAUROC pārseguma paneļi

  Īpaša cena €49,37 /gab. Parastā cena €59,24 /gab.

1 produkts

Kas ir pārseguma paneļi?

Pārseguma paneļi - rūpnieciskās ražotnes dzelzsbetona izstrādājums, kas paredzēts horizontālo nesošo konstrukciju būvēm dažāda veida ēkās. Dzelzsbetona paneļi ir paredzēti, lai atdalītu dažādus stāvus savā starpā, kā arī vertikālo slodžu uztveršanai, sadalei un pārnesei uz citiem nesošajiem elementiem (sienām, pamatiem). Pārsegumi ne tikai uztver un pārnes slodzes, bet arī kalpo kā cietības elements mājas struktūrā. Pēc apzīmējuma tie var būt kā pagraba starpstāvu paneļi un bēniņu paneļi.

Paneļus ražo standarta izmēros, kurus regulē valsts standarti. Strukturāli tie ir taisnstūrveida izstrādājums, kas sastāv no pastiprinoša rāmja, kas ir noslēgts betona pamatnē.

Konkrēta horizontālās nesošās konstrukcijas tipa izvēle notiek atkarībā no ēkas konstruktīvajām īpatnībām, pārsegtā laiduma konfigurācijas, piebraucamo ceļu esamības vai neesamības vietas un smagās būvtehnikas manipulēšanas vietas. Finanšu jautājumi novirzās uz otro plānu, bet ir noderīgi zināt, ka dzelzsbetona paneļi izmaksās aptuveni par 30% lētāk nekā monolīts.

 

Kas jāzina pirms privātmājas pārseguma paneļu uzstādīšanas?

Pārsegums ir horizontāls ēkas konstrukcijas elements, kas veic nesošās un norobežojošās (blakus esošās telpas augstumā atdala) funkcijas. Kapitāla konstrukcijas ir izgatavotas no smagā un vieglā betona ar konstrukcijas pastiprinājumu ar pastiprinošu rāmi.

Bieži horizontālie atbalsta pārseguma paneļi tiek veidotas no koka un metāla sijām. Bet šāda veida grīdas ir mazāk uzticamas un izturīgas, tāpēc tās parasti izmanto, lai nodalītu dzīvojamos stāvus no bēniņiem vai no mansarda.

Dobo pārseguma paneļu izvēles galvenais kritērijs ir mājas lielums un paredzamās ekspluatācijas slodzes līmenis. Kaut arī īpašām problēmām nevajadzētu būt, jo ražotnes ražo plašu produktu klāstu pēc sekojošām kategorijām: 

 • garums - no 1.6 līdz 10.8m; 
 • platums - 1m, 1.2m, 1.5m un 1.8m; 
 • biezums - standarta (220mm), viegla (160mm) un sabiezināta (265mm); 
 • nestspēja - no 300 līdz 1600 kg/m2.

 

Pārseguma konstrukcija mājā, kas izgatavota no dzelzsbetona paneļiem, prasa minimālu laiku, jo šajā gadījumā, lai turpinātu celtniecības darbus, nav jāgaida betona sacietēšana.

Izvēloties monolītās un saliekamās monolītās struktūras, jāpatur prātā, ka šajā gadījumā betona pakāpei privātmājas segšanai jābūt vismaz M200. Svarīgi ir arī visas konstrukcijas betonēšana vienā piegājienā, un, lai turpinātu būvniecību, betonam jāiegūst ekspluatācijas spēks.

 

Paneļu klasifikācija

Jautājums par to, kādi pārseguma paneļi pastāv, bieži rodas mājas meistariem, kuri nolēmuši patstāvīgi nodarboties ar mājas būvniecību. Tomēr jāņem vērā, ka konkrētu dzelzsbetona izstrādājumu izvēle pamatojas uz iepriekšējiem aprēķiniem, kas tiek veikti, izstrādājot projektēšanas un tehnisko dokumentāciju. No tā izriet secinājums - būvēt māju stingri atbilstoši profesionāļu izstrādātajam projektam.

Galvenie dzelzsbetona pārseguma paneļu veidi:

 • Dobie dzelzsbetona paneļi - ar gareniskām tehnoloģiskām atverēm, kas turpinās visā izstrādājuma garumā. Privātajā ēkā vispieprasītākie ir dobie dzelzsbetona paneļi. Gareniskie tehnoloģiskie tukšumi nodrošina samērā nelielu svaru, uzlabo siltuma un skaņas izolācijas īpašības tajās esošā gaisa dēļ.

 • Rievotie dzelzsbetona paneļi - ar gareniskām ribām, kas nodrošina augstu betona izstrādājumu cietību. Paaugstinātas cietības īpašības un nestspēja tiek sasniegta, pateicoties optimālam cietuma sadalījumam konstrukcijā un plānākai pamatnei atbilstoši stiepes un spiedes slodzēm. Galvenā izmantošanas joma ir rūpniecības objektu un daudzstāvu ēku pārklāšanās. Privātmāju būvniecībā tos izmanto ārkārtīgi reti, galvenokārt rievotās apakšējās plaknes dēļ, kas sarežģī apdari.

 • Cietie dzelzsbetona paneļi - cietā profila dzelzsbetona izstrādājumi. Cietie pārsegumi paneļi ir vienlaidu šķēluma dzelzsbetona izstrādājums (bez tukšumiem), kam ir liels svars, salīdzinot ar gandrīz vienādu nestspēju salīdzinājumā ar dobiem paneļiem. Privātās mājas būvniecībā praktiski neizmanto.

 

Arī dažāda veida dzelzsbetona paneļi var būt dažāda izmēra – platums un augstums parasti ir standarta izmēra, bet maksimālais garums atšķiras. 

 

Dobo pārseguma paneļu priekšrocības

Viegls svars. Dzelzsbetona izstrādājumu ar tukšumiem izmantošana ļauj atvieglot mājas struktūru, nemazinot izturību. Dobie pārseguma paneļi vienkāršo grunta izvēli un pamatu aprēķināšanu, samazina tā būvniecības izmaksas.

Augsta izturība. Dzelzsbetona paneļi tiek pastiprināti ar tērauda stieņiem. Dobu pārseguma paneļu raksturīga augsta izturība pret vērpes un lieces slodzēm 450-3000 kg/m2.

Labas izolācijas īpašības. Gaisa dobumi struktūrā labi absorbē skaņu un notur siltumu. Tas ir īpaši svarīgi dzīvojamo ēku būvniecībā, kur siltuma un trokšņa izolācijas jautājumi ir vissvarīgākie.

Lietošanas ērtums. Pārseguma paneļu tukšumos sakaru sistēmu kabeļus var ieklāt pat ēkas būvniecības stadijā. Tam tiek izmantotas gofrētas caurules vai īpašas kastes.

Pieejama cena. Pārseguma paneļi tiek ražoti ar minimālu izejvielu patēriņu, kas ievērojami samazina to izmaksas. Produktu cena mainās nelielā diapazonā un ir atkarīga no to ģeometriskajiem izmēriem.

 

Paneļu skaita un to lielumu aprēķināšana privātai mājai

Parasti izstrādājumu veidu, daudzumu un izmērus nosaka projektēšanā – vairumā gadījumu inženieri vienkārši pielāgo sienu plānojumu zem pārseguma paneļu standarta gabarītiem. Bet nevar izslēgt iespēju būvēt ēku bez projektēšanas tehniskās dokumentācijas, jo privātajā būvniecībā gadās dažādas situācijas.

Tā, ja ēkas “kaste” jau ir izplānota vai pat uzbūvēta, paneļu skaita un gabarīta izmēru aprēķināšana ir nepieciešama, ņemot vērā dažus noteikumus: izstrādājumu platību izvēlas atkarībā no attāluma starp pretējām sienām, kurai pievieno balsta dziļumu uz sienas konstrukcijām no divām pusēm. 

Aprēķināt paneļu daudzumu būs vienkāršāk, iepriekš veicot to izkārtojumu papīra lapā. Aprēķinot daudzumu, ņem vērā šķērsattālumu starp nesošajām sienām un paneļu platumu.

Šuves starp noliktajiem dzelzsbetona izstrādājumiem obligāti apstrādā ar cementa un smilšu šķīdumu, bet lielas šuves apstrādā ar betonu.

Pastāv situācijas, kad paliek neslēgts laukums, jo tas neietilpst standarta konfigurācijā un paneļu izmēros. Šādus gabalus pārklāj ar monolītu aizpildījumu ar iepriekšēju armēšanu.

 

Dzelzsbetona paneļi un to svars

Paneļa masa ir nepieciešama, lai pareizi veiktu būvkonstrukciju aprēķinus. Taču ar to nodarbojas konstruktori, kuriem ir visi nepieciešamie dati. Privātajam būvētājam svars var būt nepieciešams, lai organizētu un sekotu izstrādājumu montāžai.

Vispieprasītāko pārseguma paneļu standartsvars:

 • Standarta veida pārseguma paneļi - 280-310 kg/m2 robežās, vai 300-330 kg/m2 robežās;
 • Atvieglotie pārseguma paneļi - 210-230 kg/m2;


Pārseguma paneļu cenas

Pārseguma paneļu cena galvenokārt ir atkarīga no paneļu veida. Dzelzsbetona paneļi var būt dažāda izmēra, tikai biezums ir diezgan standartizēts, tas nedaudz mainās. No slodzes ir atkarīgs tas, kāda veida dzelzsbetona paneļi Jums jāuzstāda. Pirms turpināt ēkas celtniecību, ir jāaprēķina slodze. Ēkas konstrukcijas izvēle būs atkarīga no nākotnes konstrukcijas svara.

 

Transportēšana un uzglabāšana

Dzelzsbetona paneļi jātransportē krautnēs horizontālā stāvoklī, kā arī slīpā vai vertikālā stāvoklī uz specializētajiem transportlīdzekļiem.

Lai pārseguma paneļi nezaudētu savas īpašības, jāievēro šādi uzglabāšanas noteikumi: kraušanas augstums, uzliekot grīdas plātnes, nedrīkst pārsniegt 2.5m, uzglabājot betona pārseguma paneļus, tās jāatbalsta ar koka blokiem. Paliktņiem jābūt novietotiem montāžas cilpu tuvumā, lai izvirzītas armatūras daļas nezaudētu savas īpašības, tās jānorobežo no mitruma iedarbības.