+371 67672222

info@prof.lv

Mūsu darba laiks

P-Pk 8:00 - 18:30

S 9:00 - 14:00

Pasūtījumus pieņemam 24h dienaktī 7 dienas nedēļā
Durvis, Logi

DURVIS

Ikviena ēka sākas ar durvīm

Durvīm ir praktiska un arī simboliska nozīme, tāpēc rūpes par durvju kvalitāti un izskatu ir katra saimnieka pienākums. Gan ēku būvējot, gan veicot remontu, durvīm jāvelta pienācīga uzmanība, jo durvis var vidi, kurā dzīvojat un strādājat, padarīt komfortablu, drošu un gaumīgu. Atkarībā no ēkas plānojuma un tai paredzētajām funkcijām var izvēlēties durvis no dažādiem materiāliem, ar pieskaņotu dizainu un izmēriem. Šie parametri tad arī veido durvju kopējās izmaksas.

Tāpēc svarīgi izvērtēt, kādas būs patiesās durvju funkcijas konkrētajā vietā, lai izvēlētos visatbilstošāko risinājumu par optimālu cenu.

Izvērtējot ēkas un telpu funkcijas, kopējo dizainu un jūsu finansiālās iespējas, varēsiet Prof.lv  plašajā durvju piedāvājumā atrast tādas durvis, kas būs piemērotas visos jums nozīmīgajos aspektos.

  • Ēkas ieejai ir loģiski izvēlēties pamatīgas un izturīgas ārdurvis, kas garantē gan visus drošības aspektus, gan arī iekļaujas ēkas kopējā fasādes dizainā. Un tas nav mazsvarīgi, jo ārdurvis ir pirmais, ar ko sastopas ikviens, kurš grib ienākt ēkā. Ārdurvīs izmantotais metāla un koka apvienojums ļauj panākt augstu izturību un arī siltumizolāciju.

Mūsu klimatā tieši spējai saglabāt ēkā siltumu ir ļoti liela nozīme, jo izmaksas par siltumenerģiju jau tā ir ļoti lielas. Tāpēc ir vērts ieguldīt līdzekļus un iegādāties kvalitatīvas ārējās un iekšējās durvis gan privātmājai, gan dzīvoklim, gan sabiedriskajām ēkām, jo tas ir viens no efektīviem veidiem, kā mazināt siltuma zudumus.

  • Iekštelpās durvis ir veids, kā nodalīt dažādas zonas, veidot privāto telpu, garantēt augstāku drošības līmeni. Mājās vēlamies, lai guļamistabā ir privātā zona, kur citi neielūkojas, tāpēc tai aizveram vai pat aizslēdzam durvis. Arī vannasistabā nevēlamies tikt traucēti. Jo vairāk ģimenē ir cilvēku, jo vairāk atsevišķu telpu ar durvīm. Ja kāds ierodas ciemos, tad ar aizvērtām vai aizslēgtām durvīm var nodalīt to zonu mājā, kas ciemiņiem nav pieejama, ko nevēlamies citiem rādīt.

Kādas durvis izvēlēties?

To nosaka pašu iemītnieku dzīvesstils un komforta prasības. Atkarībā no finansiālajām iespējām iekštelpas un dažviet arī galveno ieeju var aprīkot ar dažādu koku (ozols, osis, priede, riekstkoks) finierētajām durvīm, bet, ja vajadzīgas lētas durvis, tad atbilstošākā izvēle būs laminētas vai MDF durvis, kas labi pildīs savas funkcijas, bet ļaus samazināt būvniecības vai remonta izmaksas. Lētas durvis labāk izvēlēties mazsvarīgām telpām, kas nav reprezentatīvas.

Telpās, kur notiek kāda saimnieciskā darbība, var būt vajadzība pēc specifiskas durvju izvēles. Piemēram, saunu vēlams aprīkot ar rūdītā stikla durvīm, kas ir piemērotas augstai temperatūrai un mitrumam. Tāpat nereti kādām telpām ir izvirzītas noteiktas ugunsdrošības prasības, tāpēc jāizvēlas ugunsdrošas durvis. Tās pasargās telpā esošos cilvēkus un lietas ugunsgrēka gadījumā. Protams, ka tās nav tik lētas durvis kā standarta risinājumos, bet, ja runa ir par dzīvību un drošību, tad taupīt nav prātīgi.

Pērkot durvis, iesakām atcerēties arī par tādiem elementiem kā rokturi un slēdzenes. Tiem ir gan estētiska, gan praktiska loma. Ne visas durvis ir vajadzība aizslēgt, bet citām vajadzīga īpaši droša slēdzene.
Durvju materiāls un cena ir svarīgi jautājumi, tomēr nevajadzētu aizmirst par dizainu. Durvju ražotāji šajā ziņā spējuši piedāvāt tiešām plašu izvēli, ļaujot katrai telpai atrast piemērotāko risinājumu.

Vairāk >>
Mazāk >>