+371 67672222

info@prof.lv

Mūsu darba laiks

P-Pk 8:00 - 18:30

S 9:00 - 14:00

Pasūtījumus pieņemam 24h dienaktī 7 dienas nedēļā

Santehnika

Ūdens un labierīcības – tās ir ērtības, kas ir pašsaprotamas, jo nodrošina cilvēkam tādu komfortu, kāds nepieciešams, lai justos ērti ikvienā situācijā. Kvalitatīva santehnika ir pamatu pamats ikvienai ēkai, tāpēc būvniecības procesā santehnikas izvēlei ir jāpievērš pienācīga uzmanība. Svarīgs ir gan pārdomāts santehnikas plānojums, gan kvalitatīvu iekārtu uzstādīšana. Labierīcību un tām piegulošo pievadu izvietojums un skaits atkarīgs no ēkai paredzētās funkcionalitātes, sanitārajām prasībām, noslogojuma. Ja ir vairāki stāvi, parasti izvēlas ierīkot vairākas vannas istabas un tualetes, lai spētu nodrošināt vajadzīgo komfortu.

  • Kanalizācija

Ikviens ēkas saimnieks piekristu apgalvojumam, ka pats galvenais ir kvalitatīva un profesionāli uzstādīta kanalizācijas sistēma. Ja jau sākumposmā viss izdarīts pareizi, tad šajā jomā nebūs problēmu visā ēkas ekspluatācijas laikā. Bet, ja rīkojas nepārdomāti, uzticas amatieriem un izvēlas lētākos darba materiālus, tad var gaidīt, ka vienā brīdī sāksies problēmas ar kanalizāciju. Un tā ir viena no nepatīkamākajam ķibelēm, kas vispār ar ēku var notikt. Tāpēc jāparūpējas, lai ir pareizi plānota un uzstādīta iekšējā un ārējā kanalizācija, izturīgi savienojumi un pievadi, kas nebūs jau pavisam drīz jāmaina.

Prof veikalā iespējams iegādāties gan iekšējās, gan ārējās kanalizācijas sistēmas detaļas (caurules, korķus, līkumus, trejgabalus, dubultuzmavas, krustus utt.), trapus un noteces, sifonus, drenāžas sistēmas, WC pieslēgumus, ārējās dubultsienu kanalizācijas daļas, čuguna kanalizācijas sistēmu, kanalizācijas akas, skatakas un nosēdakas, bioloģiskās attīrīšanas iekārtas, kā arī kanalizācijas ierīkošanas palīgmateriālus.

Mūsdienās privātmājās un citos objektos popularitāti guvušas bioloģiskās attīrīšanas iekārtas, kas ir labākais risinājums, skatoties no ekoloģijas aspekta. Tāpat, ierīkojot šādu sistēmu, nebūs vajadzības izmantot asenizatora pakalpojumus, jo notekūdeņi tiks attīrīti 98% apmērā, kā rezultātā maksimāli tiks samazināts nogulšņu daudzums. Tiesa, jāņem vērā, ka šādas sistēmas ierīkošanai ir salīdzinoši augstākas izmaksas, un nepieciešams piesaistīt speciālistu.

  • Duša un vanna

Ierīkot dušu vai vannu, ir vairāk gaumes jautājums, bet dažreiz izvēli diktē pati ēka, jo vannasistabā pietiek vietas tikai dušai. Lai arī kāda veida santehnika vannasistabai tiek piemeklēta, galvenais ir izvēlēties tādus modeļus, kas būs izturīgi, iekļausies kopēja dizainā un arī būs viegli kopjami un lietojami. Ja šķiet, ka vanna nav labākais risinājums, jo ir maz vietas vai īsti neiederas, tad vajag apskatīt vannu modeļus, kas liekami stūros, ir arī apaļu vai citu formu vannas. Šajā ziņā piedāvājums ir plašs. Var izrādīties, ka vanna jūsu mājoklim ir pat ļoti piemērota. Prof veikalā pieejami dažādi vannu veidi – taisnstūra, asimetriskās, brīvi stāvošās, apaļās un stūra. Tāpat iespējams iegādāties arī sienas, kas nepieciešamības gadījumā ļauj vannu izmantot kā dušu.

Arī vannu materiālu daudzveidība veikalā ir pietiekami plaša. Klasiskās čuguna vannas ir palikušas pagātnē, tagad to vietā ir nākuši akrila, akmens masas, tērauda u.c. materiālu ražojumi. Akrila vannas ir ideāli piemērotas ikvienai vannas istabai – to tīrīšana neprasa piepūli, tās veiksmīgi saglabā siltumu, kā arī drošas pret slīdēšanu un izturīgas. Formas tām var būt dažādas – taisnstūra, asimetriskas, apaļas, stūra utt. Tāpat ir pieejami vannu modeļi, kas aprīkoti ar rokturiem, sēdekli, galvas balstu un citiem papildinājumiem, kuri padarīs vannošanās rituālu par īstu baudu.

Akmens masas vannas biezums ir no 1,2 līdz 2 cm, tādēļ tām ir ļoti augsta siltumnoturība. Tas nozīmē, ka, izvēloties šādu vannu, nebūs jāsatraucas par to, ka ūdens ātri atdzisīs. Vēl viena šī materiāla priekšrocība ir augstā skaņas izolācijas pakāpe, proti, pildot vannu ar ūdeni, nebūs dzirdams skaļš troksnis. Salīdzinot ar citiem materiāliem, šīm vannām ir īpašs, dabīgs spīdums, kas tām piedod eleganci. Tāpat akmens masas vannu ieteicams izvēlēties arī stabilitātes dēļ, jo pati par sevi tā ir diezgan masīva. Pareizi kopjot, šis materiāls kalpos ilgi un nezaudēs virsmas krāsu.

Tērauda vannas nav pieejamas plašās formu variācijās, lielākoties tās nopērkamas klasiskajā taisnstūrveidā. Pats tērauds var būt plānāks vai biezāks, taču parasti tas ir klāts ar biezu emaljas kārtu. Tiesa, šim materiālam ir savi trūkumi. Pirmkārt, to uzpildīšana ir visai skaļa un, otrkārt, tērauds sliktāk saglabā siltumu, taču uzsilst vienmērīgāk.

Duša ir klasiska izvēle aizņemtiem cilvēkiem, kā arī veids, kā vannasistabā taupīt vietu. Un arī šajā segmentā kā prioritāti var izvirzīt savu gaumi, jo dizaina variantu ir tiešām daudz. Var variēt ar formu, durvju materiālu, izvēlēties bīdāmas vai veramas durvis, caurspīdīgu vai matētu stiklu. Prof iespējams iegādāties gan dažādas duškabīnes (kvadrātveida, piecstūra, pusapaļas, pusapļa un taisnstūrveida), gan arī dušas durvis un sienas, dušas paliktņus un pievadus.

Duša un vanna ir vieta ne tikai, kur mazgājas, bet arī relaksējas, tāpēc nevajadzētu pārāk zemu novērtēt iespējas, ko sniedz santehnikas garnitūras dušai un vannai. Tās var būt dušas un vannas sistēmas ar plašām iespējām regulēt ūdens plūsmu, sniedzot masāžas efektu.

  • Tualetes pods un izlietne – obligātais minimums ikvienā ēkā

Santehnika vannasistabā nav iedomājama bez tualetes poda. Lai arī šķiet, ka šajā jomā jau nu nekāda īpašā daudzveidība nav pieejama un nav arī vajadzīga, tomēr santehnikas ražotāji arī te ir radījuši modeļus, kas atbildīs tieši tam, kas pircējam ir nepieciešams. Tualetes podi var būt pieslēdzami sienā vai arī grīdā, tāpēc modeļa izvēle būs atkarīga no kopējā kanalizācijas un pievadu plānojuma ēkā. Tāpat gaumes un funkcionalitātes jautājums ir tādi tualetes podi kā bidē un pisuārs.

Ūdens pievades sistēma tualetes podiem var atšķirties. Iespējams izvēlēties gan no apakšas, sāna, aizmugures, kā arī slēpto. Savukārt kanalizācijas izvades sistēmas var būt horizontālas (sienā), vertikālas (grīdā), universālas vai 450 leņķī. Iebūvējot izvadu grīdā, skalošanas kasti būs iespējams iebūvēt sienā vai virs poda. Ja izvads atradīsies sienā, arī podu būs iespējams pieslēgt vai nu pie sienas, vai uz grīdas. Tualetes podam esot uz grīdas, jāpadomā par to, kā veiksmīgāk uzkopt telpu, jo tam var traucēt stiprinājumi.

Tualetes pods un izlietne ar ūdeni ir pats santehnikas minimums. Ar izlietnēm aprīko arī tādas telpas, kurās cita veida santehnika neatrodas. Piemēram, ja darba vide un specifika prasa bieži mazgāt un dezinficēt rokas, kā tas ir pārtikas ražošanā, veikalos, medicīnas iestādēs, skaistumkopšanas salonos un citur.

Prof veikala piedāvājumā atrodamas ne tikai vannas istabas izlietnes, bet arī virtuves, stūra, tehniskās, tādas, kuras iespējams iebūvēt virs veļas mašīnas un kopā ar skapīti. Pieejami arī dažādu dizainu šķidro ziepju dozatori, virtuves izlietnes atkritumu smalcinātāji un izlietnes sifoni.

  • Mēbeles un aksesuāri

Nozīmīga santehnikas sastāvdaļa ir arī ūdens maisītāji jeb jaucējkrāni. Tos izmanto ne tikai vannas istabās un virtuvēs, bet arī citur. Prof piedāvājumā atrodami ne tikai izlietnes un dušas jaucējkrāni, bet arī dušu komplekti un sistēmas. Lai izveidotu saskaņotu komplektu, iespējams iegādāties arī daudzveidīgas vannas istabas mēbeles – skapīšus, plauktus, spoguļus, izlietnes skapīšus, mēbeļu komplektus un vannas istabas aksesuārus. 

Vairāk >>
Mazāk >>