+371 67672222

info@prof.lv

Mūsu darba laiks

P-Pk 8:00 - 18:30

S 9:00 - 14:00

Pasūtījumus pieņemam 24h dienaktī 7 dienas nedēļā
Santehnika

TUALETES PODI

Tualetes podi ir pats santehnikas minimums, ko bieži vien izvēlas ierīkot pat vairākās telpās un katrā stāvā, lai nodrošinātu maksimālu komfortu ikvienam iemītniekam. Var būt tiešām nepatīkami, ja pie vannas istabas veidojas rinda, tāpēc katrā mājoklī vajadzētu ierīkot vismaz divas tualetes. Bieži vien risinājums ir tāds, ka tie izveidota pilnībā aprīkota vannasistaba, gan neliela tualete, tikai ar podu un izlietni.

Piemērota poda izvēle var nebūt tik vienkārša, kā sākumā varētu šķist, jo jāpadomā par vairākiem būtiskiem faktoriem, no kuriem būs atkarīgs, cik izvēlētais risinājums būs ērts, kvalitatīvs, cik ilgi pods kalpos.

No funkcionālā viedokļa pats būtiskākais ir izvēlēties tualetes podu, kas atbilst pieslēguma iespējām, jo pretējā gadījumā nebūs iespējams to savienot ar ēkā esošo kanalizācijas sistēmu. Un jāpievērš uzmanība arī ūdens pievada vietai  skalojamai kastei — no apakšas, sāna vai aizmugures. Svarīgi ņemt vērā arī kanalizācijas izvades sistēmas veidu – vai tas ir horizontāls, vertikāls vai leņķveida (slīpais).

  • Brīvi stāvošie tualetes podiir bieža izvēle, jo tie ir klasiski, eleganti, viegli uzstādāmi, tiem pieejams gan vertikāls (grīdā), gan horizontāls (sienā), universāls un arī 450 leņķa izvads. Un dizaina ziņā pieejamas dažādas variācijas, kas izpaužas ne tikai formā, bet arī materiālā, piedāvājot modeļus visos cenu segmentos.

Ja, piemēram, ir vēlme ierīkot tualetes podu tā, lai tas atrastos tuvu aizmugurējai sienai, paplašinot telpu tā priekšpusē, noskaidro, vai tavā vannas istabā esošā kanalizācijas izvades sistēma pieļauj horizontālā varianta uzstādīšanu (sienā), vai arī labāk tomēr izvēlēties slīpo leņki (450).

  • Piekaramie tualetes podiarī labi iekļaujas klasiskos santehnikas komplektos, tomēr jāņem vērā, ka tos iespējams pievienot tikai ar horizontālu pievadu sienā. Šāds pods taupa vietu, tāpēc būs laba izvēle nelielā vannasistabā vai mazā tualetes telpā, ka arī, ja būs nepieciešams veikt grīdas remontu, piemēram, mainīt flīzes, pods nebūs jāņem nost. Tāpat variants patiks tiem, kuri vēlas atvieglot vannas istabas uzkopšanu, jo nebūs jāmokās, tīrot stiprinājuma vietas grīdā. Lai ar šī tualetes poda ierīkošanu nebūtu problēmu, jānoskaidro, kāda ir aizmugurējās sienas svarnesība.
  • Grīdas montāžas tualetes podiir stabili un ērti, tiem pieejams gan vertikāls, gan horizontāls izvads. Arī dizaina ziņā ir dažādas variācijas no pavisam klasiskiem modeļiem līdz gaumīgiem dizaina darbiem, kas jau spēj eleganti iekļauties rūpīgi pārdomātā vannas istabas interjerā. Šie podi ir droši un stabili, kā arī tie pieejami dažādos augstumos un izmēros.

Apskatot tualetes podu piedāvājumu, noteikti pievērs uzmanību tam, kas ietilpst konkrētajā piedāvājumā – izvēlies to, kas atbilst tavām vajadzībām. Tiem, kuri meklē pilnu komplektu, jāpārliecinās, ka izvēlētajai precei būs arī vāks (mīkstais vai cietais) un skalojamā kaste. Taču nebēdā, ja gadījies nopirkt tikai podu, bez pārējām daļām. Tās iespējams iegādāties arī atsevišķi.

Vēl viens faktors, kas var ietekmēt tualetes poda izvēli, ir tā augstums. Lai izmantošana būtu pēc iespējas ērtāka, garākiem cilvēkiem, kā arī senioriem piemērotāki būs augstāki podi. Savukārt, piemēram, bērnu vajadzībām būs nepieciešams zemāks tualetes pods. Ierīkojot podu, pievērsiet uzmanību, lai tā abās pusēs būtu pietiekami daudz vietas (vismaz 80 cm). Pievērsiet uzmanību arī poda platumam un garumam, kas dažādiem modeļiem atšķiras.

Arī noskalošanas režīmam ir nozīme. Standarta tualetes podu skalošanas kastes vienā reizē patērē aptuveni līdz 6 litriem ūdens. Taču, ja vēlaties ietaupīt, labāk izvēlēties skalošanas kasti ar ūdens taupīšanas režīmu, proti, diviem konteineriem, kuru attiecība ir, piemēram, 2 litri/4 litri vai 3 litri/6 litri utt.

Lai atvieglotu cilvēku ikdienu, vannas istabu iespējams aprīkot ar papildus funkcijām un piederumiem, piemēram, rokturiem, kas ļaus vieglāk piecelties no tualetes poda vai automātisko ūdens noskalošanas sistēmu.

Izvēloties santehniku, tai skaitā arī tualetes podus, jāvadās arī pēc savas gaumes. Tādēļ, ja klasiski baltā tualetes poda vietā ir vēlme pamēģināt ko interesantāku, var iegādāties podu zilā un baltā, zaļā un baltā, kā arī brūnā un baltā krāsā.

  • Bidēir santehnikas elements, ko arvien biežāk izvēlas savos mājokļos arī Latvijā. Tas ļauj iegūt maksimālu komfortu un tīrības sajūtu pēc tualetes apmeklējuma, jo sniedz iespēju ērti nomazgāt intīmās vietas. Ja telpa to atļauj, tad bidē ierīkošana ir lieliska izvēle, domājot par mājas iemītnieku un arī ciemiņu ērtībām.
  • Pisuārsir ērts risinājums sabiedriskās ēkās un publiskajās tualetēs, kas ļauj samazināt rindas pie vīriešu tualetes. Pisuāra ierīkošana ļauj lietderīgi izmantot telpu. Ražotāji piedāvā daudzveidīgus un arī dizaineru izstrādātus modeļus, ļaujot arī šo santehnikas elementu padarīt iederīgu izvēlētajā interjera dizainā.

Lielākā daļa mūsdienu santehnikas ir izgatavota no keramikas. Atšķiras vien tas, cik daudz materiāla pamatsastāvā ir kaolīna, kas to padara izturīgāku. Svarīgs ir arī dizains un pārklājuma veids. Lai tualetes podi, bidē un pisuāri būtu acij tīkamāki, izturīgāki un to mehānismi darbotos kvalitatīvi, ieteicams izvēlēties zināmu zīmolu produkciju, dodot priekšroku vismaz vidējā cenu līmeņa precēm.

Nevajadzētu par zemu novērtēt formu un materiālu, no kāda ir tualetes pods, jo tas var būtiski ietekmēt to, cik ilgi pods kalpos, cik kvalitatīvs tas izskatīsies, vai tas būs ērti kopjams, kas ir ļoti būtiski, lai saglabātu maksimālu tīrību un neradītu liekus sarežģījumus uzkopšanas procesā. Tāpat jāpievērš uzmanība tam, kāda ir ūdens nolaišanas funkcija, jo resursu taupīšana ir aktuāla vienmēr. Ūdeni var ietaupīt, izmantojot dažādus noskalošanas režīmus.

Vairāk >>
Mazāk >>