+371 67672222

info@prof.lv

Mūsu darba laiks

P-Pk 8:00 - 18:30

S 9:00 - 14:00

Pasūtījumus pieņemam 24h dienaktī 7 dienas nedēļā

Ventilācija

Gaisa kvalitāte telpās ir ļoti būtisks faktors, kas ietekmē cilvēku veselības stāvokli, kā arī ēkas kalpošanas ilgumu. Tāpēc profesionāli ierīkota, ēkas platībai un telpu funkcionalitātei pielāgota ventilācija ir risinājums, kas sniegs komfortu ilgtermiņā.

 

Ventilācijas neesamība vai ēkai neatbilstošs risinājums var radīt situāciju, kad telpās uzkrājas pārāk daudz mitruma. Tas veicina pelējuma un citu mikroorganismu rašanos. Tālāk jau var būt runa par saslimšanām, kā arī ēkas konstrukciju bojāšanos. Atkarībā no ēkas specifikas, apkures veida, arī cilvēku skaita tajā, visu laiku notiek skābekļa patēriņš. Normāli būtu, ka visu laiku notiktu arī gaisa apmaiņa, nogādājot telpās svaigu gaisu, kas kompensē patērēto skābeli.

 

Lai saprastu, kāda ventilācija un materiāli ir vispiemērotākie katrai ēkai, vislabāk konsultēties ar ekspertiem. Tikai tad varēs plašajā būvmateriālu klāstā izvēlēties atbilstošus ventilācijas elementus. Izveidojot katrai ēkai efektīvāko gaisa apmaiņas sistēmu, var izmantot dažāda veida materiālus un detaļas, kas ļauj iegūt gan vēlamo funkcionalitāti, gan estētiskos risinājumus.

 

Izvēloties ēkā optimālākos gaisa ieplūdes un izplūdes punktus, ir jāizveido sistēma, kas tos abus savieno. Tam var izvēlēties skārda vai plastmasas kanālus. Atbilstošāko izvēli noteiks telpu funkcija, jo dzīvojamajām telpā par piemērotākiem uzskatāmi plastmasas kanāli, jo tos var labāk iemontēt zem piekaramajiem griestiem, var veidot pagriezienus, montēt tos horizontālā un vertikālā plaknē. Skārda maģistrāles biežāk izvēlas sabiedriskām un sadzīves telpām. Tomēr efektīvākos risinājumus vienmēr ieteiks zinošs eksperts.

 

Lai ventilācija būtu efektīva, droša un arī estētiska, nepietiek tikai ar galvenajiem kanāliem, tie jāsavieno ar atbilstošiem papildelementiem, jāizmanto savienojumi.

 

  • Ventilācijas restes nosedz gaisa ieplūdes vietas. Tas ir sistēmas elements, kas paliek redzams, tāpēc ražotāji piedāvā plašu izvēli gan dizaina, gan izmēru ziņā, lai panāktu telpas interjeram atbilstošāko risinājumu.
  • Jāieplāno vieta revīzijas lūkām, lai varētu nodrošināt atbilstošu gaisa apmaiņas sistēmas apkopi, kas ir būtiska, ja vēlas, lai sistēma kalpo ilgi un bez problēmām.
  • Nosūces ventilatori ir svarīgi, lai nodrošinātu gaisa izvadīšanu pa izveidotajiem kanāliem. Ventilatori īpaši neaizstājami ir virtuvē un vannasistabā, kur veidojas tvaiki, tiek gatavots ēdiens, tecināts karsts ūdens. Šajās telpās laba ventilācija ir ļoti svarīga. Virtuves tvaika nosūcēji ir pirkums, ko nevajadzētu aizmirst, kad iekārto virtuvi. Tā kā tagad ļoti bieži virtuvi apvieno ar viesistabu, tad tvaika nosūcējiem šādās telpās ir vēl būtiskāka loma, lai nodrošinātu komfortu un kvalitatīvu gaisu.


Kopējais klimats telpās ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, no kuriem viens ir tieši ventilācija. Tā kopā ar apkures iekārtu, kvalitatīviem logiem un citiem elementiem panāk, ka telpās ir vēlamais gaisa mitrums, gaiss nav pārāk sauss, tas ir svaigs, telpās neveidojas kaitīgi mikroorganismi, kas negatīvi ieteikmē veselību.

Vairāk >>
Mazāk >>