+371 67672222

info@prof.lv

Mūsu darba laiks

P-Pk 8:00 - 18:30

S 9:00 - 14:00

Pasūtījumus pieņemam 24h dienaktī 7 dienas nedēļā
Отопление

РАДИАТОРЫ

Latvijas klimatā neviena ēka nav iedomājama bez apsildes sistēmas, jo tiešām silts laiks ir tikai pašā vasaras vidū. Vēlme pēc komforta mudina izvēlēties tādus risinājumus, kas neprasa īpašas pūles, bet sniedz maksimālu ieguvumu. Populārākais risinājums telpu apsildīšanā ir radiatori.  Tos ir viegli uzstādīt, tie labi iekļaujas interjerā un sniedz vēlamo komforta līmeni, sasildot telpu līdz vēlamajai temperatūrai. Apkures radiatori ir dažādi pēc savas specifikas un ekspluatācijas veida. Tas nozīmē, ka var izvēlēties katrai situācijai piemērotāko risinājumu.

 

Ja ēkā ir centrālā apsildes sistēma, kas nodrošina karstā ūdens cirkulāciju pa caurulēm, tad tiek izmantoti tērauda radiatori, kam ir stiprinājumi. Tas ļauj radiatorus ērti novietot ieplānotajā vietā pie sienas, ņemot vērā telpas specifiku un cauruļu plānojumu. Tērauda apkures radiatori ir neuzkrītoši ar savu vienkāršo dizainu, tāpēc iekļaujas jebkurā interjerā. Tērauda radiatori tiek piedāvāti dažādos izmēros, nodrošinot pircējam daudz plašākas iespējas telpas iekārtojumu izveidot tieši savām vajadzībām un komforta prasībām atbilstošu.

 

Gadījumos, kad ēkai nav centrālās apsildes sistēmas vai ir vēlēšanās no tādas atteikties, visērtāk ekspluatējami ir apkures radiatori un konvektori, ko darbina elektroenerģija. Tos var piestiprināt pie sienas tieši tur, kur ir vajadzība un ļauj telpas plānojums. Radiatorus ir vienkārši ieslēgt un izslēgt, taupot elektroenerģiju tad, kad telpās neviens neuzturas, saglabājot tikai minimālo temperatūru. Elektriskie radiatori ātri uzsilst un arī atdziest, ļaujot efektīvi kontrolēt temperatūru. Tā ir laba izvēle bērnistabai un guļamistabai, jo ļauj ātri nodrošināt tādus apstākļus, kas nepieciešami labam miegam un atpūtai.

 

Tomēr ēkas spēja efektīvi saglabāt siltumu ir atkarīga no daudziem faktoriem. Tikai neliela daļa dzīvojamo ēku ir renovētas un padarītas maksimāli energoefektīvas. Tāpēc gada aukstajā laikā var nākties sastapties ar situāciju, kad esošā apkures sistēma un varbūt jau novecojušās iekārtas nespēj nodrošināt telpās komforta temperatūru. Tādos gadījumos visātrākais un ērtākais veids sasildīt telpas ir eļļas radiatori. Tos var izmantot jebkurā situācijā un telpas vietā, jo tiem ir riteņi vienkāršai pārvietošanai. Garš vads ļauj radiatoru pieslēgt jebkurai elektrības rozetei. Tas ir arī labs risinājums telpām, kas nav regulāri apdzīvotas, jo tad var ātri sasildīt telpu tikai tad, kad tas ir nepieciešams. Tā var būt darbnīca vai saimniecības telpa, kurā ir jāuzturas tikai dažas stundas vai dažas dienas. Tādā veidā var ievērojami samazināt izmaksas.


Apkures radiatori ir pieprasītākais risinājums telpu apsildē, jo tas ir ērti, to uzstādīšana neprasa daudz laika, arī izmaksas ir pieejamas. Ja ir iegādāti kvalitatīvi apkures radiatori, tad tie kalpos daudzus gadus, neradot papildus izmaksas. Ja vēlaties atjaunot māju vai ēku, pielāgot to mūsdienu komforta standartiem, tad viens no darbiem ir apsildes sistēmas modernizēšana, atsakoties no malkas krāsnīm, plītīm un citiem elementiem, kas raksturīgi vecākām ēkām. Visvienkāršāk uzlabojumus veikt, ja tiek izmantoti apkures radiatori, jo tie ikdienā neprasīs rūpes. Radiatori ir neuzkrītoši, efektīvi un labi paveic savu uzdevumu, radot telpās vēlamo komfortu.

Vairāk >>
Mazāk >>