prof.logo

Gaisa mitrinātāji

Visiem zināms, ka gaisa kvalitāte telpā ir ļoti svarīga mūsu pašsajūtai. Parasti visi pievērš uzmanību tikai gaisa temperatūrai, taču mitrums ir arī ļoti svarīgs parametrs. Pie normālā gaisa mitruma mums ir labākas darba spējas, vispārīga pašsajūta un garastāvoklis. Ikdienas darbs liek mums pavadīt daudz laika slēgtā telpā, piemēram, birojā. Daudzi pērk kondicionētājus, uzstāda kvalitatīvas centrālās apkures sistēmas, bet neredz, ka šo iekārtu darbība izžāvē gaisu. Optimālais mitruma līmenis ir no 50 līdz 60%. Sākoties apkures sezonai, paredzami palielinājusies interese par mājsaimniecības gaisa mitrinātājiem - ierīcēm, kas paredzētas, lai nodrošinātu vispiemērotāko gaisa mitrumu dzīvojamā telpā. Veikalā prof.lv ir piedāvāti labākie gaisa mitrinātāji Jūsu un Jūsu ģimenes labsajūtai.

Popularitātes
Filtri

Produkti 1-24 no 52

Lapa

Produkti 1-24 no 52

Lapa

Kāpēc ir nepieciešams kontrolēt gaisa mitruma līmeni?

 

  • Tā kā ziemā tiek izmantoti sildītāji, mitrums tiek samazināts līdz 30%;
  • Lai nodrošinātu normālu mitrumu telpā, kurā guļ mazi bērni;
  • Lai mitrinātu deguna gļotādu - galvenais šķērslis mikrobiem, kas pasargā no vīrusiem un slimībām;
  • Lai mazinātu alerģijas simptomus. Ar normālu mitrumu to parādīšanās varbūtība ir ievērojami samazināta;
  • Lai āda būtu svaiga un elastīga;
  • Lai pagarinātu istabas augu dzīvi;
  • Lai saglabātu koka mēbeļu un dārgu mūzikas instrumentu izskatu, kuriem ir tādas pašas prasības iekštelpu mitrumam kā cilvēkiem: 50-60%. Ja gaiss telpā ir ļoti "sauss", tad šuves starp parketa dēļiem palielinās un grīdā parādās spraugas;
  • Lai paklājos un mīkstajās mēbelēs uzkrātos mazāk putekļu.

 

Mitrinātāju veidi

 

Tradicionāli gaisa mitrinātāji. Šī ierīce ir paredzēta tikai mitrināšanai. Atkarībā no darba īpatnībām mitrinātājus iedala tradicionālajos, ultraskaņas un tvaika, par kuriem mēs runāsim tālāk.

Klimatiskais komplekss. Šī ir daudzpakāpju ierīce gaisa mitrināšanai un "smalkai attīrīšanai". Atšķirībā no citām mitrināšanas un gaisa attīrīšanas ierīcēm klimatiskos kompleksus var saukt par "gudriem", jo tie ir aprīkoti ar lielu skaitu dažādu sensoru, kas reaģē uz gaisa mitrumu, sausumu, tabakas dūmiem, putekļainību. To galvenās daļas ir: oglekļa filtrs, motors/ventilators, HEPA filtri un antibakteriāls mitrināšanas filtrs. Šādi gaisa mitrinātāji ir piemēroti tiem, kas vēlas iegādāties patiesi uzticamu un izturīgu iekārtu efektīvai gaisa attīrīšanai un mitrināšanai.

 

Kā darbojas gaisa mitrinātāji

 

Tvaika gaisa mitrinātāji. Principā labākie gaisa mitrinātāji ir ļoti līdzīgi elektriskajām tējkannām. Ūdens uzsilst un pārvēršas tvaikos. Šie mitrinātāji visu enerģiju iztvaikošanai saņem no tīkla. Tvaika mitrinātāju priekšrocības ir zemas izmaksas un liela jauda. Pasterizācijas procesā tiek iznīcināti mikroorganismi un baktērijas, kas arī ir priekšrocība.

Tradicionāls. Citā veidā ierīces ar šo darbības principu sauc par "aukstā tipa mitrinātājiem". Tehnoloģija ir diezgan vienkārša un balstās uz dabisku ūdens iztvaikošanu. Iztvaikošanas spilventiņš vai sūklis, kas ir vienīgais patērējamais materiāls, pilnībā uzsūc ūdeni no tvertnes. Ventilators izlaiž caur to sausu gaisu, mitrina to un atdod atpakaļ telpai. Tajā pašā laikā no gaisa tiek noņemtas rupjas putekļu daļiņas. Šīs ierīces tiek sauktas par tradicionālām nevis popularitātes dēļ vecajās dienās, bet gan mitra dvieļa imitācijas dēļ uz akumulatora. 

Ultraskaņas gaisa mitrinātāji. Šajās ierīcēs īpaša plāksne ar augstu vibrācijas frekvenci pārvērš ūdeni aukstā tvaikā. Iztvaikošanas laikā no cauruma izplūst redzams ūdens mākonis. Tajā pašā laikā ultraskaņas gaisa mitrinātāji ūdeni atstāj aukstu. Nepieciešamo mitruma līmeni var automātiski noregulēt, izmantojot iebūvēto hidrostatu. Salīdzinot ar tvaika ierīcēm, ultraskaņas gaisa mitrinātāji ir klusāki, lai gan plākšņu vibrāciju dēļ joprojām pastāv neliels troksnis. Šādu ierīču galvenais trūkums ir periodiska aprūpe. Lai mīkstinātu ūdeni un notīrītu to no piemaisījumiem, kā arī pagarinātu plāksnes kalpošanas laiku, ir jāiegādājas kārtridži ar nomaināmām pildvielām vai jāaizpilda attīrīts ūdens.

 

Apkalpojama telpa

 

Ir skaidrs, ka jo vairāk ūdens iztvaicētājs spēj piegādāt gaisā laika vienībā, jo lielāks ir telpas tilpums, ko tas spēj apkalpot. Lai neradītu papildu neskaidrības, izstrādātāji gandrīz vienmēr norāda, kurai telpai konkrētā ierīce ir paredzēta. Jūs varat atrast kompaktus gaisa mitrinātājus, kas paredzēti darbam telpās, kuru platība ir 20 kvadrātmetri, vai daudz jaudīgākus modeļus, kas spēj mitrināt gaisu 60–80 kvadrātmetru platībā.

Lai noteiktu, kāds mitrinātāja tilpums būs optimāls telpai, jums jāzina tā platība. Tā, piemēram, 20 kvadrātmetru telpai pietiks ar 4-5 litru tilpumu, un 30 metriem mēs ieteiktu pievērst uzmanību modeļiem ar 6-7 litru tvertni.

 

Ergonomika

 

Neskatoties uz to, ka mājsaimniecības gaisa mitrinātāji ir diezgan vienkāršas ierīces, tā dizaina iezīmes var būtiski ietekmēt lietošanas ērtumu. Visizplatītākās darbības, strādājot ar mitrinātāju, ir tvertnes uzpildīšana (ūdens pievienošana), kā arī tvertnes iekšpuses un ierīces daļu tīrīšana, kas nonāk saskarē ar ūdeni. Pārsteidzoši, bet šajā daļā dizaineri un izstrādātāji joprojām veic nopietnus nepareizus aprēķinus: piemēram, daudzas tvertnes neļauj pievienot ūdeni (šim nolūkam ir nepieciešams pilnībā noņemt tvertni), citi rada zināmas grūtības tīrīšanā (sakarā ar grūti sasniedzamu tīrīšanas vietu). Visbeidzot, dažos modeļos izrādās neiespējami pielāgot tvaika padeves virzienu, kā rezultātā uz mēbelēm vai ierīces korpusa var veidoties ūdens pilieni (kas vēlāk neizbēgami plūdīs lejup). Skumji, bet patiesība: tirgū ir daudz mitrinātāju, kas, atklāti sakot, ir neveiksmīgi ergonomikas ziņā. Tāpēc pirms ierīces iegādes jums tā ir jāpagriež rokās un burtiski jāiedomājas visas darbības, kas Jums būs jāveic ar to: kā Jūs iepildīsiet ūdeni, kā to tīrīt, vai tas būs ērti?