Deltaco SH-LFE14C35 Smart LED Bulb E14 4.5W 1800-6500K 1pcs (733304804383)
SKU
262357
Ean
Out of stock
Shipping methods:
Self-pickup - Uriekstes 4a |
Receive from 18. till 19. May
Manufacturer
Deltaco
Model
SH-LFE14C35
Remote control
Compatibility with smartphone / tablet application
Management with a computer application
Application name
Deltaco Smart Home
Remote control function (outside the house)
A control center is required
Operating system support
Android, iOS
Wi-Fi
Wi-Fi standard
IEEE 802.11 b/g/n
Z-Wave protocol
Z-Wave+ protocol
Zigbee protocol
Bluetooth
Compatibility with technologies/systems
Google Home, Amazon Alexa
Compatibility with voice assistant
Google Assistant, Amazon Alexa
Base
E14
Voltage (v)
220-240V
Light temperature (k)
1800-6500k
Light return (lm)
400
Lighting color control
Illumination brightness control
Possibility to set a timer
Possibility to set a schedule
Ability to synchronize multiple bulbs at once
Adapts to the rhythms of music
Nominal operating time (h)
15000h
Lighting color
No silti baltas līdz auksti baltai
Number of bulbs in the set
1
Energy efficiency class
F
Energy consumption (kWh/1000h)
5kWh/1000h
Color
Balta
Size (cm)
116x3.5x3.5cm
Weight (kg)
0.025kg
Svītrkods
Details
DELTACO SMART HOME LED filament lamp, E14, WiFI 2.4GHz, 4.5W, 400lm, dimmable, 1800K-6500K, 220-240V, white
SH-LFE14C35 is a smart LED lamp that can be placed in any E14 socket. The lamp is dimmable via the app so you can set the desired brightness yourself and you can also change the color temperature from warm white to cold white to get the right feeling in the room. The power output of SH-LFE14C35 is 4.5W which corresponds to about 40W from a traditional incandescent lamp.
  • E14 socket
  • Shape: C35
  • Power: 4.5W
  • Lifetime: 15000h
  • Light flow (max): 400 lm
  • WiFi 2.4GHz 802.11b / g / n
  • Adjustable color temperature 1800K-6500K
  • Operating temperature: -20 ° C to 40 ° C
  • Voice control with Google Assistant or Amazon Alexa
  • Product weight: 25g
  • Product dimensions (Diameter x Length / height): 35x116
  • Lighting Color Warm white / cold white light
  • Diameter 35 mm
  • dimmable Yes
  • Required voltage AC 220 - 240 V
  • Form C35
  • features App controlled, adjustable color temperature
  • Color temperature 1800-6500 K
  • Guarantee 5 years
  • communications technology Wi-Fi access
  • Compatible with Intelligent Assistant Google Assistant, Alexa
  • Compatible with the Internet of Things (IoT) Yes
  • Lifetime 15000 hours
  • Luminous flux 400 lumens
  • Length 116 mm
  • Type LED filament lamp with filament
  • Socket E14
  • Weight 25 g
  • WATTAGE 4.5 W
  • Watt Equivalent 40 W
  • The package contains: LED filament lamp, manual
*Translated using automatic translation tool
Reviews
Write a review for: Deltaco SH-LFE14C35 Smart LED Bulb E14 4.5W 1800-6500K 1pcs (733304804383)