Deltaco SH-LFE27G125 Smart LED Bulb E27 5W 1800-6500K 1pcs (733304804385)
SKU
262353
Ean
Out of stock
Model
SH-LFE27G125
Operating system support
Android, iOS
Compatibility with voice assistant
Google Assistant, Amazon Alexa
Base
E27
Voltage (v)
220-240V
Light return (lm)
470
Energy consumption (kWh/1000h)
5kWh/1000h
Size (cm)
17x12.5x12.5cm
Weight (kg)
0.106kg
Svītrkods
Details
DELTACO SMART HOME LED filament lamp, E27, WiFI 2.4GHz, 5.5W, 470lm, dimmable, 1800K-6500K, 220-240V, white
SH-LFE27G125 is a smart LED lamp that can be placed in any E27 socket. The lamp is dimmable via the app so that you can set the desired brightness and you can also change the color temperature from warm white to cold white to get the right feeling in the room. The power of the SH-LFE27G125 is 5.5W, which is equivalent to about 50W from a traditional light bulb.
  • E27 socket
  • Shape: G125
  • Power: 5.5W
  • Lifespan: 15000h
  • Light flux (max): 470 lm
  • WiFi 2.4GHz 802.11b / g / n
  • Adjustable color temperature 1800K-6500K
  • Operating temperature: -20 ° C to 40 ° C
  • Voice control with Google Assistant or Amazon Alexa
  • Product weight: 106g
  • Product dimensions (Diameter x Length / height): 125x170
  • The package contains: LED filament lamp, manual
  • Lighting color Warm white / cold white light
  • Diameter 125 mm
  • Dimmable Yes
  • Required voltage AC 220 - 240 V
  • Form G125
  • Features App-controlled, adjustable color temperature
  • Color temperature 1800-6500 K
  • Guarantee 5 years
  • Intelligent Assistant Google Assistant, Alexa
  • Communication technology Wi-Fi
  • Compatible with Internet of Things (IoT) Yes
  • Lifetime 15000 hours
  • Light flux 470 lumens
  • Length 170 mm
  • Type LED light bulb with filament
  • Outlet type E27
  • Weight 106 g
  • Watt-tal 5.5 W
  • Watt equivalent 50 W
*Translated using automatic translation tool
Reviews
Write a review for: Deltaco SH-LFE27G125 Smart LED Bulb E27 5W 1800-6500K 1pcs (733304804385)