Dewalt 26/5-273P2QW Battery Perforator 2x5Ah, 18V
SKU
503033
Ean
Out of stock
Shipping methods:
Self-pickup - Uriekstes 4a |
Receive from 15. till 18. May
Manufacturer
Dewalt
Model
26/5-273P2QW
Type
Akumulatora perforatori
Power supply
Akumulators
Number of batteries
2
Battery included
Charger included
Battery capacity (ah)
5.0Ah
Battery type
Li-ion
Idle speed
0-1100
Electric motor type
Enerģiju taupošs bezoglīšu motors
Number of strokes per minute
Impact force (J)
2.1J
Cartridge diameter (mm)
1.5-13mm
Nozzle set
Side handle
Maximum drilling diameter in wood (mm)
26mm
Maximum drilling diameter in steel (mm)
13mm
Maximum drilling diameter in concrete (mm)
24mm
Lighting
Weight (kg)
2.6kg
Svītrkods
Details
Included: 2 x 5.0Ah batteries, charger, case, additional handle
*Translated using automatic translation tool
Reviews
Write a review for: Dewalt 26/5-273P2QW Battery Perforator 2x5Ah, 18V