prof.logo

Kāpēc izvēlēties dušu, nevis vannu?

sestdiena, 2018. gada 3. marts
Kāpēc izvēlēties dušu, nevis vannu?

Dilemma par to, ko labāk pirkt – vannu vai dušu, mums ir pazīstama jau daudzus gadus, kopš ražotāji sākuši piedāvāt praktiskus un multifunkcionālus modeļus abās kategorijās. Un piekritēji ir gan vienam, gan otram santehnikas veidam, taču šoreiz palūkosimies uz to, kāpēc labāk izvēlēties tieši dušas kabīnes, nevis vannas.

  • Drošība, drošība un vēlreiz – drošība! Kāpšana pāri augstai vannas malai ir viens no veidiem, kā nopietni savainoties. Turklāt katru gadu salīdzinoši liels skaits cilvēku gūs traumas tieši vannas istabā. Slimnīcas apmeklējums un lūzumu, mežģījumu, sasitumu dziedēšana arī prasa laiku un naudu. Dušas šajā ziņā ir krietni drošākas, turklāt mūsdienās pieejami modeļi, kuriem ir kvalitatīvas un neslīdošas grīdas/paliktņi, piemēram, no akrila. Tādi atrodami arī pie mums, Prof.lv. Laba izvēle tiem, kas vēlas pasargāt sevi un savu ģimeni no traumām.
  • Dušas kabīni ir vieglāk tīrīt nekā vannu. Lai arī šajā jautājumā domas var dalīties, ņemot vērā vannas vai dušas kabīnes dizainu, formu, izmēru, materiālu utt., kopumā var teikt, ka vannu tīrīšana ir diezgan neērta nodarbe. Piemēram, liekšanās pāri tās malai, lai izberztu visus netīrumus no pamatnes utt. – it nemaz nav parocīgi! Savukārt kabīnē, kurā ir arī rokas duša, tu to varēsi iztīrīt ātrāk un vienkāršāk (ja vien kabīne nav ļoti augsta).
  • Duša ir videi draudzīgāka un tās lietošana  samazina ūdens patēriņu. Pavadot aptuveni piecas minūtes dušā, mēs patērējam vidēji 47 litrus ūdens. Savukārt vannas piepildīšanai vajadzīgi no 94 līdz pat 170 litriem. Protams, tas atkarīgs no izvēlētās vannas izmēra. Ja tā padomājam, atšķirība ir ievērojama. Tiem, kuriem rūp vide un mūsu planētas nākotne, dušas kabīne noteikti būs labāka izvēle.
  • Duša ir piemērotāka mūsdienu cilvēku dzīvesveidam. Ja arī tev, tāpat kā daudziem citiem, ikdiena paiet vienā steigā un skriešanā, savā mājoklī ieteicams ierīkot dušu. Kāpēc? Padomā, cik daudz laika nepieciešams, lai piepildītu vannu, kā arī tajā nomazgātos. Būsim atklāti – vannas ir piemērotākas nesteidzīgai atpūtai, dažādiem ķermeņa kopšanas rituāliem utt. savukārt dušas kabīnes vai paliktņi derēs tiem, kam patīk agri no rītiem ieskriet “fiksā dušā” un doties uz darbu, skolu u.c.
  • To vieglāk pielāgot cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Dažos gadījumos nevar būt ne runas par vannas ierīkošanu. Piemēram, tad, ja mājās ir seniors vai cilvēks ar kustību traucējumiem. Mūsdienās pieejamas dušas kabīnes ar iebūvēties ērtiem sēdekļiem, kā arī rokturiem un funkcijām, kas būs īpaši noderīgas šādos gadījumos.