prof.logo
×
×

Trauku mazgājamās mašīnas

Trauku mazgāšana daudziem ir ļoti nogurdinošs uzdevums. Bet ne tad, ja Jūsu virtuvē ir trauku mazgājamā mašīna! Trauku mazgājamo mašīnu popularitāte katru gadu pieaug. Šī virtuves ierīce ir laba ar to, ka, pirmkārt, tā ietaupa laiku un spēku, otrkārt, tā lieliski mazgā un žāvē traukus augstās temperatūras dēļ, un, treškārt, ietaupa ūdeni. Trauku mazgājamās mašīnas izvēle mājām ir diezgan vienkāršs uzdevums: nav nepieciešams salīdzināt modeļus pēc desmitiem parametru, un lielākā daļa no šiem parametriem izrādīsies vienkārši un intuitīvi saprotami. Lai tehnika sniegtu maksimālu labumu, Jums jāatrod modelis, kas Jums ir piemērots visos aspektos. Internetveikals prof.lv palīdzēs Jums saprast, kā izvēlēties pareizo trauku mazgājamo mašīnu Jūsu mājām, kas kļūs par Jūsu uzticamo palīgu.

Popularitātes
Filtri

Produkti 1-24 no 303

Lapa

Produkti 1-24 no 303

Lapa

Tips un izmērs

 

Kā Jūs jau zināt, virtuves ierīču platums visbiežāk ir aptuveni 45 vai 60 centimetri. Trauku mazgājamās mašīnas nav izņēmums: lielākā daļa no tām ir vai nu "šauras" (ar platumu 45-50 cm), vai "pilna izmēra" (ar platumu 60 cm). Abu modeļu augstums būs aptuveni 85 centimetri, un vairumā gadījumu to var regulēt, mainot kājiņu garumu: tas ļaus iebūvēto trauku mazgājamo mašīnu piestiprināt tieši zem galda virsmas. Lielākās daļas trauku mazgājamo mašīnu dziļums ir standarta - 60 cm. Galvenā atšķirība starp pilna izmēra trauku mazgājamo mašīnu un šauru trauku mazgājamo mašīnu ir trauku daudzums, ko var mazgāt vienā reizē. Šaurā trauku mazgājamā mašīnā var ievietot vidēji 9-10 trauku komplektus, pilna izmēra trauku mazgājamā mašīnā - līdz 16.

Mazas trauku mazgājamās mašīnas jāizceļ atsevišķā kategorijā. Tie, tāpat kā viņu vecākie brāļi, ir gan brīvi stāvoši, gan iebūvēti. Šādas trauku mazgājamās mašīnas augstums būs aptuveni 45 centimetri, kas var ievērojami ietaupīt vietu. Kompaktajos modeļos var ievietot no viena līdz pieciem trauku komplektiem (piem. whirlpool trauku mazgājamās mašīnas vai aeg trauku mazgājamās mašīnas).

Trauku mazgājamās mašīnas veida izvēle (iebūvējamās trauku mazgājamās mašīnas vai brīvi stāvošas) parasti ir gaumes jautājums. Turklāt Jūs bieži varat ietaupīt uz brīvi stāvošas tehnikas - parasti tas maksās nedaudz mazāk. Lai iebūvētu vai daļēji iebūvētu trauku mazgājamo mašīnu (ar atvērtu vadības paneli, kas atrodas durvju ārējā pusē), būs jāiegādājas augšējā virtuves fasāde, kas ļaus tai "iekļauties" kopējā virtuves interjerā, un pilnībā iebūvējamās trauku mazgājamās mašīnas var "paslēpties" starp virtuves skapjiem.

Bet ierīces izmēru labāk izvēlēties, pamatojoties uz dzīvoklī dzīvojošo cilvēku skaitu un pamatojoties uz vēlamo trauku mazgājamās mašīnas lietošanas scenāriju. Pat ja dzīvoklī dzīvo tikai viena persona, iespējas var būt dažādas: daži ir pieraduši pie pāris šķīvjiem un pie ikdienas trauku mazgāšanas, bet citi dod priekšroku lielam tīru trauku krājumam, kas ļauj ieslēgt trauku mazgājamo mašīnu retāk.

 

Iekšējās telpas ietilpība un organizācija

 

Trauku mazgājamo mašīnu ražotāji parasti novērtē savu ietilpību "komplektos". Šis acīmredzamais parametrs Jums pateiks, cik trauku ietilpst trauku mazgājamā mašīnā pie maksimālās slodzes. Minimālais, kas tiek piedāvāts mūsdienu tirgū, ir 4 ēdienu komplekti. Maksimums ir 17 komplekti.

Komplekts ir galda piederumu komplekts vienai personai no septiņiem priekšmetiem: salātu šķīvja, šķīvja pirmajam ēdienam, šķīvja otrajam ēdienam, maizes šķīvja, krūzes vai apakštasi desertam, divām karotēm vai divām dakšām. 

Šāds novērtējums ir ērts, jo ļauj salīdzināt dažādus ražotāju modeļus, taču tas ir diezgan tālu no realitātes: Jūs droši vien pamanījāt, ka mēs nemaz nerunājam par glāzēm, krūzēm, pannām un katliem. patiesībā tie var aizņemt vairāk nekā 50 % no trauku mazgājamās mašīnas tilpuma.

Visvieglāk tiek sakārtotas mazākās galda trauku mazgājamās mašīnas: tām visbiežāk ir viens izvelkams grozs, kurā ir uzstādīts atsevišķs galda piederumu groziņš. Visām pārējām - šaurām vai platām, brīvi stāvošām vai iebūvētām trauku mazgājamām mašīnām parasti ir viens no diviem izkārtojumiem: klasisks vai moderns.

Slikti vai labi trauki tiek nomazgāti ir atkarīgs no tā, cik pareizi tie ir novietoti. Pieredzējuši trauku mazgājamo mašīnu īpašnieki šo prasmi trenē gadiem ilgi, un, mainot modeļus, dažkārt ir jāsāk viss no jauna.

Daudziem modeļiem būs turētāji vai atsevišķi plaukti trauslām glāzēm, īpaši gumijas stiprinājumi trausliem traukiem un tiem līdzīgi risinājumi. Ir skaidrs, ka ne visi no tiem būs noderīgi un atradīs pielietojumu, tomēr, izvēloties trauku mazgājamo mašīnu, nebūs lieki jautāt, kā tieši ražotājs nolēma uzlabot Jūsu pieredzi ierīces lietošanas laikā.

 

Mazgāšana

 

Mazgāšanas klase ir diezgan grūti saprotama kategorija, kas tiek noteikta, izmantojot pārbaudes testus - īpaši netīru trauku kontrolmazgāšana. Ja trauki ir pilnīgi tīri, mašīnai tiek piešķirta klase A. C klase atbilst "ar nelieliem netīrumiem", bet patiesībā lielākā daļa tirgū esošo modeļu ir A vai B klase

Gandrīz visas trauku mazgājamās mašīnas (izņemot miniatūras galddatoru) tagad ir aprīkotas ar trim ūdens smidzinātājiem - apakšējo, vidējo un augšējo. Apakšdaļa parasti ir vislielākā. Klasiskais dizains ir rotējoši "nēši" ar caurumiem, no kuriem ūdens plūst zem spiediena.

Kopumā dizains visbiežāk nodrošina rezultātu: lielākā daļa mūsdienu trauku mazgājamo mašīnu traukus mazgā aptuveni vienādi. Pastāv pat viedoklis (lai gan mums nav objektīvu pierādījumu par tā pareizību), ka tagad mazgāšanas efektivitāte ir vairāk atkarīga no pareizas līdzekļu izvēles, nevis no trauku mazgājamās mašīnas.

 

Žāvēšana

 

Ar žāvēšanas klasi daudz vieglāk tikt galā: A klase nozīmē pilnīgi sausus traukus, B un C klase atbilst nedaudz mitriem traukiem. Ņemiet vērā, ka šodien nebūs tik viegli atrast trauku mazgājamās mašīnas ar žāvēšanas klasi C vai D - tās ir diezgan reti. Žāvēšanu var veikt divos dažādos veidos: kondensējot vai izmantojot žāvēšanu ar turbo režīmu.

Lētākās mašīnās parasti tiek izmantota kondensācijas metode, kurā trauki tiek izskaloti ar karstu ūdeni, pēc tam ūdens pilieni iztvaiko, kondensējas uz kameras sienām un plūst lejā. Šis process aizņem diezgan ilgu laiku. Dārgās trauku mazgājamās mašīnas izmanto žāvēšanu turbo režīmā, kas nozīmē silta gaisa pūšanu virs traukiem, izmantojot īpašu ventilatoru. Šī metode būs ātrāka un efektīvāka.

Ne tik sen ir parādījusies jauna funkcija: trauku mazgājamās mašīnās ar žāvēšanu ar kondensātu, mazgāšanas beigās automātiski atveriet durvis uz pusēm, lai žāvēšanas process kļūtu ātrāks. 

 

Filtru tīrīšana

 

Katrai trauku mazgājamai mašīnai ir filtrs - parasti tas atrodas mazgāšanas kameras apakšas vidū. Laiku pa laikam tas ir jānoņem un jāmazgā manuāli, lai noņemtu taukus un pārtikas atliekas, taču var atrast arī modeli ar "pašattīrošu" filtru - tam nav nepieciešama manuāla skalošana.

 

Līdzekļi trauku mazgājamām mašīnām

 

Mājsaimniecības trauku mazgājamām mašīnām ir četri ķīmijas veidi: trauku mazgājamās mašīnas tabletes, mīkstinošie sāļi, skalošanas līdzekļi un visbeidzot - mazgāšanas līdzekļi pašu trauku mazgājamo mašīnu mazgāšanai.

Sāli mīkstināšanai izmanto, ja ūdens krājumā ir “ciets” ūdens ar augstu kalcija sāļu saturu. Parasti uz sāls nodalījuma vāka ir rotējoša bultiņa, kurai atkarībā no ūdens cietības jābūt iestatītai uz noteiktu sadalījumu - tā tiek regulēta sāls padeves intensitāte ūdenim. Bet, lai uzzinātu krāna ūdens cietību, visticamāk, Jums būs jāņem paraugs un jānogādā speciālā laboratorijā. Tikai ļoti dārgas premium klases trauku mazgājamās mašīnas spēj patstāvīgi noteikt ūdens cietību un dozēt sāli.

 

Enerģijas patēriņš un ūdens patēriņš

 

Tā kā runa ir par dažādām klasēm, nebūs lieki pieminēt enerģijas patēriņa klasi. Šeit tiek pieņemta tieši tāda pati skala, izņemot to, ka augstākā klase ir A ++ (mūsdienu trauku mazgājamās mašīnas ir kļuvušas daudz ekonomiskākas nekā tie modeļi, pamatojoties uz kuriem tika aprēķināta kādreiz augstākā A klase). Jo augstāka klase, jo mazāk elektrības tērēs Jūsu mašīna.

Lietotājam saprotamāks ir tāds parametrs kā "enerģijas patēriņš vienā ciklā", ar kura palīdzību var viegli aprēķināt, cik daudz elektrības mašīna patērēs, piemēram, mēneša darbības laikā.

Turklāt katrai mašīnai ir norādīts standarta ūdens patēriņš standarta programmai. Modeļi ar ūdens patēriņu līdz 15 litriem vienā ciklā tiek uzskatīti par ekonomiskiem, vidējās mašīnas tērēs līdz 20 litriem, kas jebkurā gadījumā būs mazāk nekā mazgājot traukus ar rokām.

Atsevišķi jāatzīmē, ka trauku mazgājamās mašīnas ir savienotas ne tikai ar aukstu, bet arī ar karstu ūdeni. Sakarā ar to, ka trauku mazgāšanai tiek izmantots jau uzkarsēts ūdens (nepieciešamo temperatūru iegūst, sajaucot karstu ūdeni ar aukstu ūdeni), tie var ievērojami samazināt enerģijas patēriņu. No otras puses, dažas šādu mašīnu saimnieces sūdzas, ka trauki nav tik tīri, jo ir zemāka karstā ūdens kvalitāte krānā.

 

Skaļuma līmenis

 

Mūsdienu trauku mazgājamām mašīnām trokšņa līmeni nevar saukt par ļoti kritisku parametru: tie visi darbojas diezgan klusi, un labākie modeļi ir gandrīz klusi. Tomēr, ja trauku mazgājamā mašīna ir uzstādīta virtuvē vai dzīvojamā istabā, ir vērts izvēlēties klusāku modeli.

 

Aizsardzība pret noplūdēm

 

Visbeidzot, pēdējais, bet daudziem svarīgais punkts ir aizsardzība pret noplūdēm. Tāpat kā veļas mazgājamo mašīnu gadījumā, visneaizsargātākās noplūdes vietas ir ūdens padeves un iztukšošanas šļūtenes, kā arī pašas mašīnas korpuss.

Mašīnas korpuss tradicionāli ir aizsargāts ar paliktni un pludiņu: ja paletē nokļūst ūdens, pludiņš paceļas un izslēdz sistēmu. Šļūtenes aizsardzību nodrošina ligzdotas “dubultās” šļūtenes un solenoīda vārsti. Ja ūdens iekļūst "ārējā" šļūtenē, tiek iedarbināta aizsardzības sistēma un ūdens padeve tiek pārtraukta. Starp citu, šādu šļūteni var uzstādīt atsevišķi - tie ir piemēroti gandrīz visām mašīnām. Pilnīga aizsardzība ļauj neuztraukties par iespējamiem negadījumiem un droši ieslēgt trauku mazgājamo mašīnu ar aizkavētu iedarbināšanu, pat ja neesat mājās.