prof.logo

Velotrenažieri

Kvalitatīvs velosipēds ir diezgan dārgs, turklāt sliktos laika apstākļos, lietū vai sniegā ar to īsti nevar braukt. Un šeit palīgā nāk trenažieris, kas to pilnībā aizstās, nodrošinot tādas pašas priekšrocības: tas palīdzēs zaudēt lieko svaru, attīstīs Jūsu izturību un mazinās nervu spriedzi. Velotrenažieris mājai ir iespēja nodarboties ar sportu tad, kad Jums ir lieks mirklis. Efektivitāte un ieguvumi ir salīdzināmi ar skrejceliņu, taču velotrenažieris dzīvoklī aizņem daudz mazāk vietas un tik ļoti nenoslogo locītavas, tāpēc uz tā var vingrot cilvēki ar dažādu vecumu un sporta sagatavošanas līmeni. Izvēlies piemērotu velotrenažieri kopā ar Internetveikalu prof.lv pat neizejot no mājām!

Popularitātes
Filtri

Produkti 1-24 no 140

Lapa

Produkti 1-24 no 140

Lapa

Velotrenažiera konstrukcija

 

Izvēloties velotrenažieri, ko pirkt savām mājām, jāpievērš uzmanība trenažiera konstrukcijas iezīmēm. Šāda veida tehnika var būt horizontāla, vertikāla, saliekama, pārnēsājama un pat īpašs modelis rehabilitācijai. Dizaina īpašības ietekmē lietotāju komforta līmeni un ierīces aizņemto telpu.

Horizontālais. Horizontālā velotrenažierā sēdeklis ir izvelkams un atrodas vienā plaknē ar pedāļu bloku. Vingrošanas laikā lietotāji var ieņemt guļus vai gandrīz guļus stāvokli, pilnībā izstiepjot kājas. Poza tiek uzskatīta par drošu muguras lejasdaļai un mugurai, jo šīm ķermeņa daļām gandrīz nav slodzes.

Izvēloties, kurš velotrenažieris mājās ir labāks, horizontāls vai vertikāls, lēmums par labu pirmajam variantam jāpieņem šādām kategorijām:

  • bērni un veci cilvēki;
  • ar mugurkaula slimībām;
  • lietotājiem ar muguras problēmām.

 

Cilvēkiem, kuru mērķis ir zaudēt svaru, attīstīt locītavas un saites, izlabot figūru un daļēji atgūties no traumas, ieteicams iegādāties horizontālos modeļus. Starp šādu modeļu priekšrocībām viņi atzīmē paaugstinātu drošību un ērtu lietošanu. Un trūkumi ietver salīdzinoši augstu cenu.

Vertikālā velotrenažiera dizains vairāk atgādina parasto velosipēdu. Pedāļi atrodas zem sēdekļa, tāpēc poza maksimāli līdzinās tai, ko cilvēka ķermenis ieņem, braucot ar velosipēdu. Galvenie balsti ir stūre un sēdeklis, kas nodrošina augstu slodzi uz kora muskuļiem, gurnu, plecu joslas un kāju muskuļiem. Vertikālo velotrenažieru priekšrocību saraksts sākas ar pieņemamu cenu. Vēl viens plus ir kompaktais izmērs, pateicoties pedāļu izvietojumam. Un starp nopietnajiem trūkumiem var saukt tikai spēcīgu slodzi uz ceļiem un mugurkaula, tāpēc šādi velotrenažieri mājās nav piemēroti katram lietotājam.

Portatīvie. Portatīvais velotrenažieris ir modelis, kas atšķiras ar minimālo izmēru un svaru līdz 5 kg. Šādas ierīces, kā arī mini steperi, gandrīz neaizņem vietu dzīvoklī un ir viegli pārvietojami uz citu vietu. No otras puses, aparātam nav ne sēdekļa, ne stūres - vingrojošajai personai būs jāsēž uz krēsla, atzveltnes krēsla vai dīvāna. Šāda veida trenažierus ir ērti ņemt līdzi uz darbu, komandējumā vai ceļojumā. Tos var izmantot cilvēki ar jebkuru fiziskās attīstības līmeni, veci cilvēki un bērni. Citas priekšrocības ietver zemo cenu, ērtības un iespēju treniņa laikā ieņemt gandrīz jebkuru ērtu stāju. Par negatīvo pusi var saukt zemu efektivitāti, jo trūkst ķermeņa stāvokļa un grūtības vienmērīgi sadalīt slodzi uz abām kājām.

Saliekams mājas velotrenažieris strukturāli atgādina portatīvo. Bet, atšķirībā no "baika", to papildina sēdeklis un stūre. Galvenā priekšrocība ir iespēja salocīt rāmi ērtai uzglabāšanai vai pārvietošanai, kas padara šos velotrenažierus piemērotākus maziem dzīvokļiem. Salocītu aprīkojumu var uzglabāt istabas stūrī vai skapī.

Neskatoties uz kompakto izmēru, saliekamajām ierīcēm ir labs kalpošanas laiks, taču to maksimālais lietotāja svars reti pārsniedz 100 kg. Arī trenažiera izmaksas ir ievērojami augstākas salīdzinājumā ar citiem līdzīgu īpašību modeļiem.

Vēl viens velosipēdu trenažieru veids ir veloergometrs. Šāda veida modeļi ir aprīkoti ar efektīvākām un funkcionālākām apmācības indikatoru mērīšanas sistēmām. Rūpīga sportista fiziskā stāvokļa uzraudzība, izmantojot īpašas programmas un sensorus, ļauj precīzāk iestatīt slodzes līmeni. Un tādejādi padarīt pašu sportošanas procesu efektīvāku.

Lielākā daļa ergometru ir aprīkoti ar elektromagnētisko iekraušanas sistēmu, taču tie var būt arī magnētiski. Treniņa laikā tiek noslogotas tās pašas muskuļu grupas, kas tiek iesaistītas, izmantojot parastus tāda paša tipa velotrenažierus. Bet, ņemot vērā augstāko cenu un lielāku kontroli, tos biežāk izvēlas profesionāli sportisti nekā parastie lietotāji.

Trenažieri rehabilitācijai. Atsevišķā grupā ir vērts izcelt velotrenažierus rehabilitācijai. Šī metode ļauj atjaunot zaudētās fiziskās spējas cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar muskuļu un skeleta sistēmu, kā arī pacientiem, kuri cietuši no insulta vai endoprotezēšanas. Dažreiz tās pašas ierīces palīdz vingrot cilvēkiem, kuri cieš no Parkinsona slimības vai cerebrālās triekas.

Galvenā atšķirība starp rehabilitācijas trenažieru ir spēja vienmērīgi regulēt slodzi un piešķirt praktiski jebkuru treniņa režīmu. Vēl viens pluss ir spēja atpūsties mugurā, kas ne vienmēr ir iespējams ar cita veida modeļiem.

 

Velotrenažieru dizains parasti ir tāds pats kā horizontālajiem modeļiem, bet ar platākiem pedāļiem. Lielākajai daļai modeļu ir paneļi ar lieliem uzrakstiem un pogām, spēcīgas slēdzenes un ērti rokturi. Un, lai gan tos biežāk pērk rehabilitācijas centros, Jūs varat izvēlēties šo iespēju arī mājām.

 

Pedāļu pretestības sistēma

 

Velotrenažieri bieži tiek sadalīti tāpat kā skrejceļi - mehāniskajos, magnētiskajos un elektromagnētiskajos modeļos. Dažreiz pirmo tipu papildus iedala divos veidos - siksnu un inerciālie, bremžu sistēmas, kurās tiek izmantotas ir attiecīgi siksnas un bremžu kluči.

Siksnu Ierīces ar mehānisku bremžu sistēmu, kurā ietilpst elastīga siksna. Sprieguma regulēšana tiek veikta ar pogu. Starp šāda modeļa iegādes iemesliem ir vienkārša darbība, pieņemama cena un pietiekama slodze. Trūkumi ietver salīdzinoši spēcīgu troksni, neinformatīvus sensorus un iespēju atslābināt detaļas. Ja nepieciešama rūpīgāka ķermeņa stāvokļa uzraudzība, ir vērts izvēlēties cita veida velotrenažiera jostu.

Inerciālie velotrenažieri. Pirms mājas velotrenažiera ar mehānisku sistēmu izvēles Jums jāpievērš uzmanība arī inerciāliem modeļiem. Bremzēšanu šādās ierīcēs nodrošina speciāli bremžu kluči. Priekšrocības - tuvāk reāliem braukšanas apstākļiem un lielākā fiziskās slodze. Tas padara tieši inerciālu mašīnu par labu izvēli profesionāliem sportistiem. Un trūkumi ietver grūtības ar remontu, augstu cenu un salīdzinoši lielu izmēru.

Magnētisks. Modeļi ar spararata magnētu var būt arī atbilde uz jautājumu, kurš velotrenažieris ir labākais mājām, lai iegūtu labu cenas un veiktspējas attiecību. Šāda veida modeli (piem. velotrenažieris kettler) ir vērts iegādāties tā vienmērīgā brauciena, uzticamības un klusās darbības dēļ. Daļas nodilst mazāk nekā mehāniskās ierīces, tāpēc tādu velotrenažieri ir lētāk uzturēt.

 

Velotrenažiera programmas un sensori

 

Pirms izvēlēties velotrenažieri mājām, kura veidi un konfigurācija var būt visdažādākā, ir vērts iepazīties ar to funkcijām. Pirmkārt, tie ir parametri, kurus var redzēt velotrenažiera ekrānā. Lielākā daļa ierīču parāda patērēto enerģiju, attālumu un ātrumu. Bieži tiek atrasts apmācības laiks, un top modeļiem - informācija par izvēlēto režīmu un sensora rādījumiem.

Lietotājiem, kurus interesē apmācības efektivitāte, jāpievērš uzmanība trenažierem ar šādām programmām:

  • palielināta izturība;
  • maksimāla kaloriju dedzināšana;
  • rehabilitācija pēc traumām vai operācijām;
  • režīmi ar individuāliem iestatījumiem.

 

Lai izsekotu ķermeņa reakcijai uz treniņu, izvēlieties modeļus ar sirdsdarbības sensoriem. Sensori var būt iebūvēti rokturos, vadu (savienoti ar treniņu datoru) un bezvadu sensori. Pēdējais variants ir visneuzkrītošākais un ērtākais. Bezvadu sensors parasti ir mazs pirksta gals vai piesūceknis, un saziņa ar vadības ierīci tiek veikta izmantojot Wi-Fi vai Bluetooth.

 

Papildu funkcijas

 

Izvēloties, ir vērts apsvērt papildu funkciju pieejamību:

  • skārienekrāns;
  • ieejas skaļruņu, zibatmiņas disku un citu ierīču savienošanai;
  • stūres rata un sēdekļu augstuma un leņķu regulēšana.

 

Ir labi, ja papildu parametru sarakstā ir pedāļu siksnas, kas atvieglo pēdas nostiprināšanu. Sēdeklim jābūt mīkstam, un vēl labāk, ja tā ražošanai ir izmantoti dabiski materiāli.

 

Daži padomi, kādu velotrenažieri izvēlēties

 

Lai pareizi izvēlētos pareizo velotrenažieri, Jums noteikti jāizmanto šādi padomi:

  • labākais risinājums ir tirgū atzīta ražotāja produkti;
  • svaram vismaz par 10 kg jāpārsniedz smagākā ģimenes locekļa svars;
  • Funkciju un programmu sarakstā jāiekļauj tikai tie režīmi un iespējas, kas faktiski ir nepieciešami lietotājiem.