prof.logo

Roku žāvētāji

Popularitātes
Filtri

8 Produkti

8 Produkti

Kam pievērst uzmanību, izvēloties roku žāvētāju?

Kvalitatīvi roku žāvētāji ir ērts risinājums gan komerctelpu, gan mājokļa tualetēs un vannas istabās. Lasi un noskaidro, kā rokas žāvētāji savā starpā atšķiras un kurš no visiem modeļiem ir piemērotākais Tavām vajadzībām!

Jauda

Tiek norādīta vatos (W) vai kilovatos (kW). Lielāka jauda parasti nepieciešama intensīvākai roku žāvētāju darbībai, taču līdz ar to palielinās arī elektroenerģijas patēriņš. Modernākie roku žāvētāji gan ir veidoti tā, lai arī ar relatīvi mazāku jaudu spētu nodrošināt ļoti efektīvu un intensīvu darbību, ļaujot samazināt ierīces ekspluatācijas izmaksas.

Tips

Roku žāvētāji var tikt vadīti un ieslēgti vairākos veidos. Ļoti izplatīts un ērts risinājums ir slēdzis ar sensoru, proti, pašam roku žāvētājam nemaz nav jāpieskaras, jo tajā esošais sensors, konstatējot kustību ierīces tuvumā, automātiski uzsāk siltā gaisa plūsmu. Roku žāvētāji ar manuālu slēdzi jāieslēdz, nospiežot slēdzi, savukārt Touch screen jeb skārienjutīgs ekrāns ļauj ierīci kontrolēt ar pieskāriena palīdzību.

Trokšņu līmenis

Decibeli (dB) tiek izmantoti, lai norādītu, cik skaļi ierīce darbojas; jo decibelu vairāk, jo lielāks troksnis. Salīdzinājumam: 50 dB atbilst troksnim, ko rada vidējas intensitātes lietus, savukārt 60 dB – modinātājpulkstenim.

Korpusa materiāls

Lielākoties roku žāvētāji tiek izgatavoti no plastmasas, alumīnija vai tērauda. Modeļi ar plastmasas korpusu parasti ir lētāki, savukārt alumīnija un tērauda modeļi mēdz izcelties ar lielāku izturību, turklāt uz alumīnija virsmas praktiski nav iespējams saredzēt pirkstu nospiedumus. Izvēloties roku žāvētāju ar plastmasas korpusu, ieteicams pievērst uzmanību tam, vai korpuss ir pasargāts no dzeltēšanas – pretējā gadījumā plastmasas detaļas laika gaitā iegūs dzeltenu nokrāsu.

Izmērs un dizains

Lai roku žāvētājs iederētos telpā, kur to paredzēts uzstādīt, svarīgi izvēlēties gan atbilstoša izmēra, gan dizaina modeli. Pirms konkrēta roku žāvētāja iegādes ieteicams iepazīties ar tā instalācijas pamācību, lai saprastu, vai telpa ir piemērota ierīces uzstādīšanai un ekspluatācijai, un vai Tavā rīcībā ir visi nepieciešamie instrumenti.

Aizsardzības klases

Roku žāvētājiem mēdz būt norādītas divas aizsardzības klases:

  • IP (aizsardzība pret apkārtējās vides iedarbību);
  • IK (aizsardzība pret mehāniskiem triecieniem).

IP kods sastāv no diviem cipariem, kas atrodas aiz burtiem IP – pirmais no cipariem apzīmē aizsardzību pret cietiem priekšmetiem, savukārt otrs cipars – aizsardzību pret šķidrumiem. Jo cipars lielāks, jo augstāka aizsardzības pakāpe. Piemēram, roku žāvētāji ar kodu IP23 ir aizsargāti no cietiem objektiem, kuru izmērs ir lielāks par 12,5 mm, kā arī smidzinošu ūdeni, kas krīt ar, maksimums, 60 grādu leņķi. Savukārt IK kods norāda, cik lielu mehānisku triecienu roku žāvētāji spēj izturēt. Aiz burtu salikuma IK tiek norādīts skaitlis no 0 līdz 10, un, jo skaitlis lielāks, jo lielāku triecienu ierīce spēj izturēt. Piemēram, IK10 klase nozīmē, ka roku žāvētājs var izturēt līdz pat 20 džouliem lielu triecienu. IK klasei ir īpaši liela nozīme, ja roku žāvētāju paredzēts izmantot publiski pieejamās vietās, kur pastāv vandālisma risks. Ar konkrētiem IP un IK kodu skaidrojumiem vari iepazīties virknē interneta vietņu.

Ja arī Tavam mājoklim, komerctelpām vai jebkuram citam īpašumam nepieciešami roku žāvētāji, esi nonācis pareizajā vietā – mēs, PROF.LV, esam Latvijā lielākais būvmateriālu e-veikals/noliktava Latvijā, kas piedāvā ne vien ērtu un ātru iepirkšanos, bet arī patīkamas cenas un, ja nepieciešams, piegādi visā Latvijas teritorijā!