prof.logo

Būvniecība un remontdarbi pēc augstākajiem kvalitātes standartiem ir īstenojami, ja darbā tiek izmantoti profesionāli instrumenti, kas pilda tiem paredzēto funkciju. Ikviens meistars savu darbu var padarīt tikai tad, ja viņa rīcībā ir pats labākais aprīkojums un darbarīki, tāpēc būvniecībā uz instrumentu kvalitāti taupīt nav prātīgi, jo tad ir iespēja, ka būs jāmaksā divreiz — nekvalitatīvi darbarīki ātri sabojājas, var nesniegt vēlamo darba kvalitāti.

 

Darbi, kas jāpaveic, var būt dažāda apjoma un specifikas, tāpēc katrā situācijā jāizmanto tam piemēroti darbarīki, ko pratīs izvēlēties meistars un arī ieteiks zinošs pārdevējs.

 

  • Lai vispār uzsāktu jebkādus remonta un būvniecības darbus, strādniekiem jābūt speciālā darba apģērbā, kas padara viņus pamanāmus, pasargā no traumām. Apģērbi ir arī ērti un funkcionāli. Tiem iestrādātas kabatas, vīles veidotas īpaši izturīgas. Darba kombinezoni ir ar augstu izturību pret nodilšanu. Tie pieejami dažādās krāsās un izmēros, arī dizaina variācijās. Bet bez ķiveres būvlaukumā nedrīkst atrasties neviens strādnieks, to paredz drošības normatīvi.

 

  • Ja būvdarbi tiek veikti no pašiem pamatiem, tad būs nepieciešami visdažādākie darbarīki, sākot jau ar celtniecības tehniku, kas vajadzīga pamata konstrukciju veidošanā. Ikvienā būvlaukumā nepieciešams profesionāls betona maisītājs, kas dos vislabākos maisīšanas rezultātus. Neaizstājams ir arī strāvas ģenerators, kas ļaus jebkurā vietā veikt vajadzīgos darbus un izmantot elektroierīces.

 

  • Uzsākot iekārtošanas un apdares darbus, neaizstājami ir jaudīgi elektroinstrumenti. Ar tiem varēs nogriezt, ieurbt, noslīpēt, pielīmēt un izdarīt vēl daudzas citas lietas, kas ir svarīgas, lai pielāgotu materiālus ikvienai telpai, panāktu vēlamo dizaina risinājumu, kā arī nodrošinātu, ka rezultāts ir ilgnoturīgs un kvalitatīvs. Būvobjektos kārtību vienmēr nodrošinās jaudīgi universālie putekļsūcēji, kuri spēs savākt visu, kas palicis pēc dienas darbiem. Bet arī tad, ja mājās netiek veikts remonts, ikvienam saimniekam vajadzīga urbjmašīna vai universālā ierīce, jo arī ikdienā mājās un saimniecībā ir daudz sīku darbu, kuru kvalitatīvai paveikšanai nepieciešami atbilstoši elektoinstrumenti.

 

  • Precizitāte visos sīkumos ir būvniecības un remontdarbu standarts, jo pat niecīga kļūme aprēķinos vai mēros var būt izšķiroša, lai materiāli tiktu neatbilstoši piegriezti, lai būtu šaubas arī par konstrukciju drošību. Precizitāti katrā darbu posmā nodrošinās mērinstrumenti. Mērlentes un bīdmēri līdz milimetra precizitātei ļaus pielāgot apdares materiālus, veikt atzīmes uz darba virsmas. Atkarībā no tā, cik lielā objektā mērījumi jāveic, var izmantot statīvus un turētājus, lāzertālmērus. Stiltumenerģijas zudumu novēršanai noderēs profesionāls infrasarkano staru termometrs.

 

  • Rokas instrumenti ir nepieciešami ne tikai būvobjektos un remontdarbu laikā, bet arī ikvienā mājas saimniecībā, lai jebkurā sadzīviskā situācijā varētu pašu spēkiem veikt montāžu, santehnikas labošanu, ierīču un mēbeļu regulēšanu un dažādus citus darbus, ja ir vajadzīgās iemaņas.

Iekštelpu apdare parasti ir viens no pēdējiem etapiem objektos. Arī savā mājā bieži vien pašu spēkiem tiek veikts telpu kosmētiskais remonts. Un te jārēķinās ar krāsošanas, līmēšanas un flīzēšanas darbiem, lai radītu tieši tādu interjeru, kas atbilst saimnieku vēlmēm un arī paredzētajai telpas funkcionalitātei. Krāsotāja darbu var salīdzināt ar mākslinieka profesiju, kur darbs ar otu, krāsam un rullīšiem ir ļoti smalks, tāpēc svarīgi ir kvalitatīvi krāsošanas instrumenti un citi darbarīki.