prof.logo

Bērnu velosipēdi

Bērnu velosipēda iegāde ir lielisks veids, kā iemācīt bērnam veselīgu dzīvesveidu, iedvesmot interesi par sportu un āra aktivitātēm. Regulāra riteņbraukšana uzlabo veselību, stiprina imūnsistēmu un trenē sirds un asinsvadu sistēmu. Ritenis bērnībā nav tikai līdzeklis fiziskai attīstībai (vesels bērns taču nekad nesēž mierīgi) - tas, tā sakot, ir socializācijas līdzeklis, viens no veidiem, kā mijiedarboties ar vienaudžiem. Lai bērns patiesi interesētos par savu jaunu hobiju, transportlīdzeklim jābūt kvalitatīvam un drošam. Bērna velosipēda izvēle ir ļoti atbildīgs darbs. Šeit jāņem vērā daudzi faktori: bērna vecums, fiziskās īpašības, izturība, bērna vēlmes, paredzamais izmantošanas laiks, dizains utt. Dažādus bērnu modeļus ražo daudzi mūsdienu zīmoli, tostarp Romet, Kross, Kenzel, Puky, Drag velosipēdi. Interneta veikals prof.lv piedāvā bagātīgu mūsdienu velosipēdu kolekciju bērniem un pusaudžiem.

Popularitātes
Filtri

Produkti 1-24 no 69

Lapa

Produkti 1-24 no 69

Lapa

Bērnu velosipēdu veidi

 

Bērnu velosipēdi ir sadalīti šādos veidos:

Trīsriteņi – trīsriteņu bērnu velosipēdi, kas ir paredzēti bērniem no 1 līdz 4 gadu vecumam, ar īpašu rokturi, ar kuru vecāki palīdz mazulim vadīt transportlīdzekli, labojot tā kustības trajektoriju. Dažreiz tie ir aprīkoti ar ievelkamu jumtu no saules un lietus, šajā gadījumā trīsritenis nedaudz atgādina mazus ratiņus ar pedāļiem.

Skrējriteņi (piem. scool velosipēdi) ir stabili bērnu velosipēdi bez pedāļiem uz ļoti platiem riteņiem, kas ir paredzēti 1-4 gadus veciem bērniem, kas lieliski attīsta līdzsvara izjūtu un trenē mazuļa muskuļus, sagatavojot viņu divriteņu velosipēdam. Skrējritenis tiek iedarbināts ļoti vienkāršā veidā: mazulis ar kājām sper zemi un brauc. Tā kā nav nepieciešams pedālis, bērns var iegūt priekšstatu par to, kā kontrolēt divriteņu transportlīdzekļus, regulējot kustības virzienu ar stūri.

Divriteņu bērnu velosipēdi ir paredzēti 3-9 gadus veciem bērniem. Ir arī modeļi, kas ir lieliski piemēroti maziem bērniem līdz 6 gadu vecumam, jo ir aprīkoti ar noņemamiem sānu riteņiem, kas ir uzstādīti tiem, kam vēl nesanāk saglabāt līdzsvaru, bet labāk, ja līdz divriteņu velosipēda iegādei bērns vismaz mazliet iemācās saglabāt līdzsvaru uz skrējriteņa, tad viņam būs daudz vieglāk iemācīties braukt.

Ir pieejamas modifikācijas zēniem un meitenēm. Zēnu velosipēdiem parasti ir spēcīgs izskats, dažreiz ar platiem riteņiem. Meiteņu riteņiem biežāk ir elegants dizains. Lai atvieglotu nosēšanos un spēju braukt kleitā, riteņa rāmim bieži vien nav augšējās caurules vai arī tā ir ļoti zemi novietota. Modeļiem mazām meitenēm bieži tiek izmantots groziņš pie stūres, kurā ir ērti novietot lelles un citas rotaļlietas. Ja zēnu nemulsina elegantais dizains un maigas krāsas, viņš var braukt ar māsai nopirkto velosipēdu un otrādi, meitene var braukt ar sava brāļa velosipēdu. Piemēram, mayo velosipēdi un liberty velosipēdi piedāvā neitrālā dizaina riteņus, kuri būs piemēroti gan zēniem, gan meitenēm. 

 

Kādas ir bērnu velosipēda galvenās īpašības?

 

Domājot par to, kā bērnam izvēlēties pareizo velosipēdu, ir vērts apsvērt funkciju pamatkomplektu, kādam vajadzētu būt produkta optimālajai versijai:

 • Drošība;
 • Augstas kvalitātes ražošanas materiāli;
 • kompaktums;
 • lietošanas ērtums;
 • Papildu piederumu pieejamība.

Protams, arī velosipēda izskatam un dizainam ir nozīme, taču tomēr drošība un citas funkcijas ir svarīgākas.

 

Riteņa diametra izvēle atkarībā no vecuma un auguma

 

Svarīgākie rādītāji, izvēloties bērnu divriteņu velosipēda riteņu diametru, ir riteņbraucēja augums un vecums. Zemāk ir redzama divriteņu riteņu diametra atkarība no auguma un vecuma:

 • Bērnu velosipēdi ar riteņu diametru 12 collas ir piemērots bērnam vecumā no 3-4 gadiem un augumu 90-100 cm;
 • Bērnu riteņi ar riteņu diametru 14 collas ir piemērots bērnam 4 gadu vecumā un augumu 100-110 cm;
 • 4-6 gadus vecam bērnam, kura augums ir 100-120 cm, derēs bērnu velosipēdi ar 16 collu riteņa diametru;
 • Bērnu riteņi ar riteņu diametru 20 collas ir piemērots bērnam 6-9 gadu vecumā un augumu 115-130 cm.

 

Augstāk norādītās vērtības ir aptuvenas un palīdz modeļa sākotnējai izvēlei. Pēc izmēra izvēles labāk atnākt uz veikalu un nosēdināt bērnu uz izvēlētā riteņa, paskatīties, kā tiek izvilktas kājas, vai viņam ir ērti griezt pedāli, kā viņš sēž uz sēdekļa. Neaizmirstiet noregulēt sēdekļa un stūres augstumu atbilstoši bērna augumam.

Ja divritenis ir izvēlēts pareizi, kājām jābūt gandrīz pilnībā izstieptām pedāļu apakšējā punkta, un augšējā punktā tām nevajadzētu pieskarties rokturim. Bērnam jāatrodas uz pedāļa ar visu pēdu, nevis tikai ar pirkstu.

Turklāt bērnam vajadzētu būt iespējai viegli pagriezt stūri, tāpēc pārbaudiet, vai mazuļa rokas sasniedz stūri galējā kreisajā un labajā stāvoklī.

Mūsu sortimentā ir pieejami sekojoši velosipēdu riteņu izmēri:

 • bērnu velosipēdi 14 collas;
 • bērnu velosipēdi 16 collas;
 • bērnu velosipēdi 18 collas;
 • bērnu velosipēdi 20 collas;
 • bērnu velosipēdi 24 collas.

 

Bērnu velosipēdu ražotāja izvēle

 

Mūsdienās ir daudz uzņēmumu, kas ražo bērnu velosipēdus. Daudzi nezināmi mazie uzņēmumi ražo ļoti lētus velosipēdus uz smagiem, sliktas kvalitātes tērauda rāmjiem, komplektā ar sliktu virsbūves komplektu. Taču lielo velosipēdu korporāciju rūpnīcās tiek ražoti augstas kvalitātes bērnu velosipēdi, izmantojot vismodernākās tehnoloģijas, iesākam pievērsiet viņiem savu uzmanību.

Mēs ļoti neiesakām iegādāties ļoti lētu velosipēdu no nezināma zīmola. Braukšana ar šādu velosipēdu nesagādās nekādu prieku. Bet pats galvenais - rāmis vai stūre var salūzt tieši braukšanas laikā, kas novedīs pie savainojumiem. 

Mēs iesakām izvēlēties starp tiem ražotājiem, kuri ražo uzticamus bērnu velosipēdus, un to produktus pircēji jau ir pārbaudījuši un apstiprinājuši. Šeit izceļas pasaulslavenā poļu kompānija Romet, viņu junioru un bērnu velosipēdi ir augstas kvalitātes, uzticami un viegli, un zīmola cenu politika ir diezgan pieticīga. 

Tiem, kas meklē vēl vienu poļu ražotāju, iesakām populārā Kross zīmola velosipēdus, kuru pamatā ir arī ļoti spēcīgi, bet viegli alumīnija rāmji. Kross bērnu velosipēdi labi un ilgi kalpos un priecinās Jūsu bērnu.

Ja Jūs meklējat izdevīgo, bet tajā pašā laikā diezgan kvalitatīvu variantu, iesakām populāro uzņēmumu Kenzel, kura bērnu velosipēdu klāsts ir salikts uz viegliem un izturīgiem alumīnija rāmjiem.

Starp mazāko bērnu velosipēdu ražotājiem izceļas vācu uzņēmums Puky, viņu trīsriteņu bērnu velosipēdi ir ļoti uzticami un ērti.

 

Drošības jautājumi

 

Vēlams, lai šis aspekts būtu pēc iespējas pārdomātāks. Kas tad nozīmē - drošības elementi uz velosipēda? Tas ir putu gumijas spilventiņu klātbūtne uz stūres, gumijas oderējums uz pedāļiem, asu malu trūkums un uz āru izvirzītas bīstamas detaļas uz konstrukcijas, ķēdes aizsargi un atstarotāji.

Bērnu velosipēdi, kas paredzēti mazākajiem, bieži ir aprīkoti ar drošības jostām, dziļu sēdekli un ierobežotājstieņiem, kas atrodas vidukļa līmenī.

 

Ražošanas materiāli

 

Visbiežāk bērnu velosipēdi ir izgatavoti no tērauda, ​​kompozītmateriāliem, alumīnija sakausējumiem. Modeļu rāmji mazākajiem var būt izgatavoti no augstas stiprības plastmasas. Tā kā šajā gadījumā velosipēda drošībai ir svarīga loma, jo plastmasas izstrādājumi ir mazāk traumatiski un viegli lietojami. Pamatojoties uz to, bērniem ieteicams iegādāties velosipēdus ar plastmasas vai alumīnija rāmjiem, vecākiem bērniem atstājot tērauda modeļus.

 

Riteņu izvēle

 

Mazāko bērnu velosipēdi galvenokārt ir aprīkoti ar plastmasas riteņiem. Turklāt šī vecuma bērni galvenokārt brauc pa līdzeniem ceļiem un rotaļu laukumiem, kas būtiski neietekmē nolietojuma līmenī.

Piepūšamie riteņi ir visizplatītākais elementu veids. Tie nodrošina optimālu amortizācijas līmeni pat uz nelīdzenā ceļa. Jā, šie riteņi baidās no caurduršanas, taču to priekšrocības atsver trūkumus.

Bērnu velosipēdi ar putu riteņiem triecienu absorbcijas ziņā ir nedaudz labāki nekā plastmasas, taču šajā ziņā tie nav labāki par piepūšamajiem.

 

Pedāļi

 

Pedāļi bērnu velosipēdiem ir izgatavoti no gumijas vai metāla. Otrais variants, protams, ir labāks. Plastmasas pedāļi ir priekšmets, ko galvenokārt izmanto, aprīkojot bērnu velosipēdus ar rokturi. Tāpēc bērniem līdz 4 gadu vecumam ieteicams iegādāties modeļus ar šādiem pedāļiem. Vecāki bērni intensīvāk izmanto velosipēdu, un lietošanas laikā detaļas var sašķelties. Un tas ir ļoti bīstami.

 

Bremžu pārbaude

 

Izvēloties trīsriteni ar rokturi, šo vienumu var ignorēt, jo modeļi ar rokturi praktiski nav aprīkoti ar bremzēm, jo ​​visu braukšanas procesu kontrolē vecāki.

Bet, runājot par bērnu velosipēdiem vecākiem bērniem, jau tagad ir vērts ļoti rūpīgi izpētīt bremžu sistēmas jautājumus. Kāju bremze ir piemērota ļoti maziem bērniem, rokas bremze - vecākiem bērniem. Bet Jūs varat izvēlēties modeli ar kombinētu bremžu sistēmu, lai palielinātu drošības pakāpi.

 

Sēdekļa pārbaude

 

Šis izstrādājuma elements ir izgatavots no plastmasas, metāla, ar putu spilventiņu un ādas pārvalku. Sēdekļa izvēle ir balstīta uz attālumu starp iegurņa kauliem. Plastmasas sēdekļi galvenokārt ir izgatavoti tricikliem ar rokturi. Vecākiem bērniem jāizvēlas ādas sēdeklis ar mīkstu pārvalku, jo šī velosipēdisti šo produktu izmanto intensīvāk.

 

Papildu piederumu pieejamība

 

Bērnu velosipēdi parasti ir aprīkoti ar rotaļu groziem, mūzikas paneļiem un citiem piederumiem, kas kalpo kā izklaides funkcija. Modeļi vecākiem bērniem ir aprīkoti ar atpakaļskata spoguļiem, klaksonu.

Bērniem, kas brauc ar velosipēdu, jāvalkā ķiveres, ceļgalu aizsargi un elkoņu aizsargi, lai pasargātu viņus no iespējamiem kritieniem. Plastmasas spārni palīdzēs pasargāt braucēju no netīrumiem un dubļiem. Ir labi, ja bērnu velosipēdi ir aprīkoti ar lukturīšiem, spidometriem, viedtālruņu turētājiem. Papildu dekorācijas var iegādāties atsevišķi: lentes, atstarotājus un uzlīmes.