prof.logo

Gaisa aizkari

Popularitātes
Filtri

10 Produkti

10 Produkti

Kam pievērst uzmanību, izvēloties gaisa aizkarus?

Laikā, kad temperatūra ārpus telpām ir krietni atšķirīga (it īpaši – ziemas mēnešos), vietās, kur durvis tiek nemitīgi vērtas vaļā un ciet, aktuāls kļūst jautājums par to, kā telpas pasargāt no gaisa ieplūšanas. Šim nolūkam paredzēti gaisa aizkari, kas izveido neredzamu gaisa sienu, ļaujot saglabāt ne tikai telpā esošo temperatūru, bet arī pasargājot to no insektu, putekļu un dūmu ieplūšanas. Par to, kā izvēlēties konkrētai situācijai piemērotākos gaisa aizkarus, lasi zemāk!

Apsildes tips

Gaisa aizkari silto gaisu var nodrošināt gan ar elektrības, gan ūdens palīdzību. Ierīces, kas darbojas ar elektroenerģijas palīdzību, parasti maksā salīdzinoši mazāk, taču ilgtermiņā izdevīgāki ir gaisa aizkari, kuri sildīšanu veic ar ūdens palīdzību, pieslēdzoties lokālajam ūdensapgādes/apkures tīklam. Pieejami arī aizkari bez sildīšanas funkcijas, taču tādā gadījumā ir jūtami lielāki siltuma zudumi ziemas periodā.

Sildīšanas jauda

Tiek norādīta kilovatos (kW). Jo lielāka gaisa aizkaru sildīšanas jauda, jo vairāk elektroenerģijas tie patērēs. Taču jārēķinās, ka sildīšanas jauda iet roku rokā ar ierīces veiktspēju; proti, intensīvākas gaisa plūsmas radīšanai nepieciešama lielāka jauda.

Ražība (m3/h)

Norāda, cik daudz gaisa (kubikmetros) gaisa aizkari stundas laikā spēj recirkulēt. Jo šis rādītājs lielāks, jo efektīvāk un intensīvāk gaisa aizkari darbosies, aizturot gaisa plūsmas, putekļus un insektus. Virknei gaisa aizkaru ir vairāki darbības režīmi, tādējādi ļaujot pielāgot ražības līmeni.

Darba platums un izmērs

Norāda, cik lielā platumā gaisa aizkari radīs neredzamo gaisa sienu. Lai nodrošinātu labāko rezultātu, gaisa aizkaru darba platumam jābūt nedaudz platākam par pašām durvīm vai vārtiem. Ja durvis vai vārti ir īpaši plati, piemērots risinājums ir vairāku gaisa aizkaru uzstādīšana blakus. Uzmanību noteikti pievērs arī gaisa aizkaru izmēram, proti, vai tiem paredzētajā vietā konkrēto modeli ir iespējams uzstādīt.

Novietošanas pozīcija

Ierastāki ir gaisa aizkari, kurus paredzēts novietot horizontāli, proti, virs durvīm vai vārtiem, gaisu pūšot uz leju. Taču pieejami ir arī gaisa aizkari, kas tiek novietoti vertikālā pozīcijā, proti, vienā vai abās vārtu vai durvju sānu ailēs.

Režīmu skaits

Vienkāršākajiem gaisa aizkaru modeļiem ir tikai viens darbības režīms. Ja ierīces intensitāti vēlies piemērot konkrētiem apstākļiem (piemēram, aukstākās dienās gaisa barjeru padarīt spēcīgāku, savukārt siltākās dienās vai brīžos, kad durvis tiek mazāk virinātas – vājāku), pārliecinies, vai gaisa aizkariem ir vairāki darbības režīmi.

Tālvadības pults

Ja katru reizi, gaisa aizkarus ieslēdzot vai izslēdzot, kā arī mainot to darbības režīmus, nevēlies dodoties pie pašiem aizkariem, izvēlies modeli ar tālvadības pulti. Šim aspektam ir īpaši liela nozīme, ja gaisa aizkari tiek uzstādi horizontāli virs durvīm vai vārtiem, kur tiem ir sarežģīti piekļūt, kā arī vietās, kur apgrozās daudz cilvēku.

Trokšņu līmenis

Decibeli (dB) norāda, cik skaļi ir konkrētie gaisa aizkari; jo to vairāk, jo skaļāk ierīce darbosies. Salīdzinājumam – 40 decibeli atbilst vairumam ledusskapju radītajam troksnim, savukārt 60 decibeli – modinātājpulkstenim. Trokšņu līmeni ietekmē arī konkrētais darbības režīms; jo tas intensīvāks, jo skaļāki būs gaisa aizkari.

Vai arī Tu esi gaisa aizkaru meklējumos? PROF.LV piedāvājumā noteikti atradīsi nepieciešamo modeli – pie mums pieejami gan elektriskās, gan ūdens apsildes gaisa aizkari. Turklāt, ja vēlies, gaisa aizkari var tikt nogādāti kaut līdz Tava mājokļa, garāžas vai cita veida īpašuma durvīm!