prof.logo
Popularitātes
Filtri

24 Produkti no 319

Lapa

24 Produkti no 319

Lapa

Latvijas klimatā neviena ēka nav iedomājama bez apsildes sistēmas, jo patiesi silts laiks ir tikai pašā vasaras vidū. Vēlme pēc komforta mudina izvēlēties tādus risinājumus, kas neprasa īpašas pūles, bet sniedz maksimālu ieguvumu. Populārākais risinājums telpu apsildīšanā ir radiatori. Tos ir viegli uzstādīt, tie labi iekļaujas interjerā un sniedz vēlamo komforta līmeni, sasildot telpu līdz vēlamajai temperatūrai. Apkures radiatori atšķiras pēc to specifikas un ekspluatācijas veida. Tas nozīmē, ka var izvēlēties katrai situācijai piemērotāko risinājumu.

Ja ēkā ir centrālā apsildes sistēma, kas nodrošina karstā ūdens cirkulāciju pa caurulēm, tad tiek izmantoti tērauda radiatori, kam ir stiprinājumi. Tie ļauj radiatorus ērti novietot ieplānotajā vietā pie sienas, ņemot vērā telpas specifiku un cauruļu plānojumu. Tērauda apkures radiatori ir neuzkrītoši ar savu vienkāršo dizainu, tāpēc iekļaujas jebkurā interjerā. Tērauda radiatori tiek piedāvāti dažādos izmēros, nodrošinot pircējam daudz plašākas iespējas telpas iekārtojumu izveidot tieši savām vajadzībām un komforta prasībām atbilstošu.

Salīdzinot ar citiem veidiem, tērauda radiatori ir ekonomiski izdevīgāki, tādēļ būs īpaši piemēroti tiem saimniekiem, kuri ar ierobežotu budžetu vēlas iegūt labu rezultātu. Arī to veidu piedāvājums veikalā ir pietiekami plašs, lai ikviens varētu izvēlēties tieši tādu, kāds atbilst vēlmēm un iespējām. Tāpat der zināt, ka tērauds ir materiāls, kurš ļoti labi pārvada siltumu, tādēļ tie diezgan ātri uzsilda telpu, taču jāņem vērā, ka tie arī ātrāk atdziest. Lai taupīgāk izmantotu siltumenerģiju, temperatūras kontrolei nepieciešams izmantot termostatus.

Arī izmēru dažādība šī veida radiatoriem ir plaša, tādēļ tos var piemeklēt ikviena lieluma telpai. Klasiski šo radiatoru modeļiem ir sānu pieslēgums, taču iespējams iegādāties arī tādus, kuriem ir apakšējais vai vidus pieslēgums. Pēdējais veids no estētiskā skatupunkta ir labākais, jo tas ļauj pievades caurules vienkāršāk iebūvēt sienā.

Centrālās apkures ēkās tiek ierīkoti arī čuguna radiatori, kas biežāk sastopami vecākās ēkās, taču tos iespējams iegādāties arī mūsdienās. Šī veida radiatoru lielākā priekšrocība ir to izturība pret nekvalitatīviem siltumnesējiem, piemēram, netīru ūdeni. Kā zināms, tajā esošās vielas ar laiku spēj sabojāt citus metālus, taču čugunu tas neietekmē. Otra čuguna radiatoru priekšrocība ir siltuma saglabāšana. Lai arī lēnā uzsilšana var tikt uzskatīta par trūkumu, svarīgi atcerēties to, ka tie arī lēnāk atdzisīs, ilgāk saglabājot telpā siltumu. Tiesa, ar šiem radiatoriem ir ļoti grūti uzturēt telpā vienmērīgu temperatūru, kā arī to izskats ir masīvs un smagnējs. Tajā pašā laikā, izvēloties čuguna radiatorus, tos var pārvērst par oriģinālu dizaina elementu, kas īpaši labi izskatīsies modernos mājokļos.

Alumīnija radiatori ir lieliski siltuma vadītāji, kurus veiksmīgi var ierīkot mitrā vidē, piemēram, baseina telpā. Taču, salīdzinot ar, piemēram, čuguna radiatoriem, šie nebūs izturīgi pret nekvalitatīvu siltumnesēju, tāpēc to ierīkošanā nepieciešams izvēlēties piemērotu siltumnesēja šķidrumu, nevis ūdeni. Šī iemesla dēļ speciālisti neiesaka ierīkot alumīnija radiatorus ēkās ar centrālo apkures sistēmu. Taču pret ūdens kvalitāti izturīgāki būs dūralumīnija radiatori.

Gadījumos, kad ēkai nav centrālās apsildes sistēmas, vai ir vēlēšanās no tādas atteikties, visērtāk ekspluatējami ir apkures radiatori un konvektori, ko darbina elektroenerģija. Tos var piestiprināt pie sienas tieši tur, kur ir vajadzība un ļauj telpas plānojums. Radiatorus ir vienkārši ieslēgt un izslēgt, taupot elektroenerģiju tad, kad telpās neviens neuzturas, saglabājot tikai minimālo temperatūru. Elektriskie radiatori ātri uzsilst, taču arī atdziest. Tiesa, ir iespējams efektīvi kontrolēt to temperatūru. Šī ir laba izvēle bērnistabai un guļamistabai, jo ļauj ātri nodrošināt tādus apstākļus, kas nepieciešami labam miegam un atpūtai.

Tomēr ēkas spēja efektīvi saglabāt siltumu ir atkarīga no daudziem faktoriem. Tikai neliela daļa dzīvojamo ēku ir renovētas un padarītas maksimāli energoefektīvas. Tāpēc gada aukstajā laikā var nākties sastapties ar situāciju, kad esošā apkures sistēma un varbūt jau novecojušās iekārtas nespēj nodrošināt telpās komforta temperatūru. Tādos gadījumos visātrākais un ērtākais veids sasildīt telpas ir eļļas radiatori. Tos var izmantot jebkurā situācijā un telpas vietā, jo tiem ir riteņi vienkāršai pārvietošanai. Garš vads ļauj radiatoru pieslēgt jebkurai elektrības rozetei. Tas ir arī labs risinājums telpām, kas nav regulāri apdzīvotas, jo tad var ātri sasildīt telpu tikai tad, kad tas ir nepieciešams. Tā var būt darbnīca vai saimniecības telpa, kurā ir jāuzturas tikai dažas stundas vai dažas dienas. Tādā veidā var ievērojami samazināt izmaksas.

Apkures radiatori ir pieprasītākais risinājums telpu apsildē, jo tas ir ērti, to uzstādīšana neprasa daudz laika, arī izmaksas ir pieejamas. Ja ir iegādāti kvalitatīvi apkures radiatori, tad tie kalpos daudzus gadus, neradot papildus izmaksas. Ja vēlaties atjaunot māju vai ēku, pielāgot to mūsdienu komforta standartiem, tad viens no darbiem ir apsildes sistēmas modernizēšana, atsakoties no malkas krāsnīm, plītīm un citiem elementiem, kas raksturīgi vecākām ēkām. Visvienkāršāk uzlabojumus veikt, ja tiek izmantoti apkures radiatori, jo tie ikdienā neprasīs rūpes. Radiatori ir neuzkrītoši, efektīvi un labi paveic savu uzdevumu, radot telpās vēlamo komfortu.

Izvēloties radiatorus savam mājoklim vai kādai citai telpai, nepieciešams pievērs uzmanību vietai, kur tie tiks novietoti. Tradicionāli sienas radiatorus ierīko zem logiem. Veiksmīgākā izvēle ir lielāks, taču plānāks radiators, kas ciešāk piekļaujas sienai. Protams, vērā jāņem arī telpas lielums – jo plašāka un augstāka telpa, jo vairāk siltuma avotu vajadzēs ierīkot. Tradicionāli radiatoru krāsu iesaka pieskaņot sienai, izņemot gadījumus, kad, kā minējām iepriekš, ir vēlme pārvērst tos par dizaina elementiem.