prof.logo

Batuti

Vasaras sezonai tuvojoties, atpūtas un sporta aprīkojuma topa augšdaļā atkal ierindojas dažāda izmēra, veida un dizaina batuti. Batuti spēj nodrošināt ne tikai stundām ilgu jautrību, bet arī pietiekoši intensīvu fizisko slodzi kā bērniem, tā pieaugušajiem lēkāt gribētājiem. Vai zinājāt, ka lēkāšana pa batutu, kas ilgst aptuveni 10 minūtes, spēj sadedzināt tik pat daudz kaloriju kā 30 minūšu garš skriešanas treniņš? Turklāt, ir pierādīts, ka treniņš uz batuta ir daudzreiz saudzīgāks cilvēka locītavām nekā jau iepriekš pieminētais skriešanas sports. Ja arī Jūs vēlaties izmantot šo labvēlīgo efektu savas figūras labā, vai vienkārši parūpēties par jēgpilnas un smiekliem bagātas izklaides nodrošināšanu saviem bērniem, un viņu draugiem, prof.lv ir parūpējies par atbilstošu batutu sortimenta klāstu. Pie mums Jūs varēsiet apskatīt un iegādāties tādas batutu variācijas kā mazie batuti, lielie batuti, batuti ar aizsargtīklu, sporta batuti, kā arī bērnu batuti un citi batutu paveidi, kas ražoti no kvalitatīviem, drošiem un izturīgiem materiāliem. Izvēlieties Jūsu un ģimenes prasībām atbilstošāko izklaides ierīci šodien, lai nodotos fiziski aktīviem un piedzīvojumu bagātiem lēkāšanas priekiem jau rīt!
Popularitātes
Filtri

19 Produkti

19 Produkti

Batuti bērniem un pieaugušajiem kā aizraujošs brīvā laika pavadīšanas veids

Nav šaubu, ka lēkāšana uz batuta nozīmē patīkamas emocijas teju ikvienam bērnam vecumā no 3 līdz pat 12 gadiem. Taču, svarīgi atcerēties, ka batuti ir paredzēti ne tikai mazākajiem ģimenes locekļiem, bet arīdzan pusaudžiem, jauniešiem, pieaugušajiem un pat aktīviem senioriem, kas vēlas nodrošināt savu ķermeni ar tam tik ļoti nepieciešamo fiziskās slodzes devu.  Intensīvi sporta treniņi, iesildošie lēkāšanas vingrinājumi, laiska lēkāšana un rotaļāšanās kārtējās dārza ballītes norises laikā – to visu un daudzas citas aktivitātes ir iespējams noorganizēt, izmantojot atbilstoša izmēra, tipa un dizaina batutu. Tomēr, lai izvēlētos savām vai ģimenes vajadzībām atbilstošāko batuta tipu, ir svarīgi atcerēties dažādus faktorus, kurus būtu jāņem vērā, lemjot par labu piemērotākā batuta iegādei to skaitā:

 • Batuta izmērs (cm diametra);
 • Batuta forma;
 • Izmantoto materiālu kvalitātes līmenis;
 • Papildaprīkojuma esamība;
 • Ierīces izmantošanas mērķis;
 • Batuta ražotājs;
 • Batuti cenas;
 • Batuti atlaides.


Ne tikai bezrūpīgai izklaidei, bet arī mērķtiecīgai sportošanai

Batuti visbiežāk tiek iedalīti pēc dažādiem kritērijiem to skaitā batuta pielietošanas veida, batuta formas un, protams, batuta izmēra. Izvēloties batutu privātmājai vai dārza teritorijai, jāsaprot, ka ne visi no tiem ir universāli. Sporta batuti nebūs īsti piemēroti maziem bērniem vai nepieredzējušiem lēkātājiem, jo šis batutu veids visbiežāk nav aprīkots ar papildu drošības aprīkojumu, ir salīdzinoši mazs diametrā un pieprasa zināmu kustību aprēķinātību.

Ja aktīva sportošana uz batuta virsmas nav Jūsu primārais batuta iegādes iemesls, Jums lieliski noderēs tā dēvētie dārza batuti, kuri kalpos par izcilu dārza izklaides elementu kā bērniem, tā pieaugušajiem. Savukārt, ja lēkāšana pa batutu galvenokārt paredzēta kā jēgpilns un kustību attīstošs laika kavēklis gados mazāko ķiparu vajadzībām, Jums noteikti jādod priekšroka batutiem, kas speciāli pielāgoti tieši bērniem (bērnu batuti, piepūšamie batuti) un ir aprīkoti ar augstākās klases drošības standartiem.

Runājot par batutu formu dažādību, jāuzsver, ka lēkāšana uz batuta virsmas, kas izveidota apļa formā, būs vairāk piemērota tiem lēkātājiem, kas iecerējuši nodoties bezrūpīgai izklaidei, savukārt taisnstūra formas lēkāšanas ekipējums būs daudz atbilstošāks sportošanas entuziastiem. Tas izskaidrojams ar to, ka taisnstūra batuta stūri kalpo par lielisku orientēšanās elementu gan deju, gan akrobātikas vingrinājumu izpildei. Jāpiebilst, ka taisnstūrveida lēkāšanas ierīces nereti ņem virsroku arī lēkāšanas virsmas atsperīguma ziņā, nodrošinot spēcīgāku atspērienu un augstāku, kā arī iespaidīgāku lēcienu.

 

Batuta izmērs – Viens no galvenajiem izvēles kritērijiem

Kad esat noteicis sev atbilstošāko batuta veidu un formu, laiks pievērsties galvenajam batuta izvēles kritērijam, proti, tā izmēram (cm diametra). Batutu izmēri mēdz krasi variēt atšķirībā no konkrētā ražotāja un batuta formas. Populārākie izmēri apaļas formas batutiem iedalās sekojošajās kategorijās:

 • 2,5 m līdz 3 m diametrā – teicama izvēle ģimenēm, kurās aug mazs bērns;

 • 3,5 m līdz 4 m diametrā – lielisks variants ģimenēm ar diviem bērniem;

 • Batuts 4 m līdz 4,5 m diametrā – izcils risinājums kā vairākiem bērniem, tā pusaudžiem un  pieaugušajiem.

Kas attiecas uz taisnstūrveida batutiem, vispieprasītākie izmēri šajā batutu grupā ir sekojoši:

 • Batuti 2,5 m  x 3,5 m – kompakta ierīce, kas noderēs aktīviem piedzīvojumu meklētājiem vecumā līdz 12 gadiem;

 • Batuti 3 m x 4 m – uz šāda batuta vienlaikus iespējams atrasties diviem pusaudžiem;

 • Batuti 3 m x 5 m – teicams risinājums jauniešiem un pieaugušajiem, kas vēlas attīstīt galvu reibinošas akrobāta prasmes.

Pēc piemērotākā batuta izmēra noteikšanas, nedrīkst aizmirst arī par tā specifiskajām novietošanas prasībām. Ievērojiet, ka batutu nedrīkst novietot uz betona, asfalta vai bruģa – tas jānovieto uz mīkstas virsmas, kas precīzi atbilst izvēlētā batuta parametriem.

 

Izvēloties batutu, jāpievērš uzmanība arī batuta materiāliem

Ir tikai likumsakarīgi, ka batutu cenas nereti mēdz ietekmēt tāds faktors kā batuta izgatavošanā izmantotie materiāli. No šiem materiāliem ir atkarīgi batutu kvalitātes un ilgtspējības rādītāji, tāpēc, iegādājoties batutu sev vai ģimenei, noteikti jāpievērš uzmanība to izturības pakāpei. Centieties dot priekšroku batutam, kas aprīkots ar stingrām metāla konstrukcijām, kuras ir apstrādātas pret rūsas nelabvēlīgo ietekmi. Tādējādi Jums nebūs jāuztraucas par batuta bojāšanos sliktu laika apstākļu rezultātā.

Neaizmirstiet pārbaudīt arī batuta šuves un atsperes– tām jābūt gludām un labi nosegtām, lai maksimāli novērstu jebkādus savainošanās riskus. Šis aspekts ir īpaši svarīgs, runājot par drošību pašu mazāko lēkātāju kontekstā, jo bērni pa batuta virsmu visbiežāk pārvietojas diezgan haotiski, regulāri aizskarot batuta neatsperīgās daļas tajā skaitā batuta apmali un atsperes.

 

Papildaprīkojums batutam – Vai tas patiesi ir to vērts?

Jūsu īstā batuta izvēli, bez šaubām, ietekmēs arī batuta papildaprīkojuma esamība. Kā jau minējām iepriekš, mūsdienu tirgū ir pieejami batuti gan ar, gan bez papildu drošības elementiem. Izsverot šī papildu aprīkojuma nepieciešamību, ņemiet vērā, ka, iegādājoties batutu, kas paredzēts bērnu vajadzībām, noteikti neiztikt bez tādām niansēm kā izturīgs un elastīgs drošības tīkls, kā arī stingrs atsperu daļas pārklājums. Runājot par drošību, jāpiemin, ka būtu vērts īpaši piedomāt pie batuta drošības tīkla augstuma. Optimālais batuta drošības tīkla augstums visbiežāk tiek izteikts 180 cm – šāds tīkls būs pietiekoši drošs pat visneaprēķinātāko lēcienu izpildei.

Protams, lēkāšana pa batutu pieprasa arī zināmu komforta līmeni, tāpēc, papildu jau iepriekš minētajiem drošības aksesuāriem, šīs ierīces nereti tiek papildinātas arī ar tādu aprīkojumu kā:

 • Batuta kāpnes – lieti noderēs vieglākai iekāpšanai un izkāpšanai no batuta;

 • Batuta kabata – ērts aksesuārs sporta batutiem, kurā iespējams glabāt tādas lietas kā ūdens pudeles un treniņiem nepieciešamais sporta inventārs;

 • Batuta stieņu polsteri – šie polsteri parūpēsies gan par lēkātāja ērtības līmeni, gan par drošību, nosedzot batuta stieņu konstrukcijas ar mīkstiem un traumu mazinošiem trubas formas materiāliem.


Vispopulārākie batutu ražotāji – Ar ko tie izceļas?

Arī batuta ražotājs var ietekmēt Jūsu izvēli, lūkojoties pēc piemērotākā batuta izklaides vai sporta vajadzībām. Mūsu interneta veikala klāstā Jūs atradīsiet populāru un patērētāju uzticību iemantojušu ražotāju batutus. Viena no pieprasītākajām izvēlēm ir tieši Berg batuti, kas izceļas ar to lielisko kvalitāti, augsto ilgtspējību un pārsteidzoši izturīgo batuta konstrukciju. Lex batuti ir iecienīta izvēle ģimeņu lokā, piedāvājot gan lēkāšanai nepieciešamo komfortu, gan augstus drošības standartus. Tiem, kas vēlas izbaudīt paaugstinātu atsperību un lielisku cenas, un kvalitātes attiecību, noteikti jāizmēģina Zipro batuti, kas ļaus nodoties aktīviem lēkāšanas priekiem ikviena vecuma batutu cienītājiem.

 

Atbildes uz visbiežāk uzdotajiem klientu jautājumiem

Lai iedrošinātu ikvienu batuta kārotāju spert soli nepieciešamajā virzienā un iegādāties batutu pirms vasaras sezonas uzsākšanās, esam apkopojuši visbiežāk uzdotos klientu jautājumus par batutiem, to drošību un pareizas novietošanas pamatprincipiem.

 • Kādi batuti pieejami interneta veikalā prof.lv? 

Mūsu batutu sortimentā pieejami batuti ar un bez aizsargtīkla, batuti bērniem, sporta batuti, saliekamie batuti, kā arī īpaši atsperīgie zemes batuti.

 • Cik cilvēki vienlaikus drīkst atrasties uz batuta virsmas?

Tas ir pilnībā atkarīgs no konkrētā batuta izmēriem. Piemēram, uz batuta, kura diametrs nepārsniedz 3 m atzīmi, būtu ieteicams atrasties tikai vienam cilvēkam, savukārt uz batuta, kura diametrs mērāms no 4 līdz līdz 4,5 m, vienlaikus drīkst atrasties jau 2 vai pat 3 cilvēki (atkarībā no lēkātāju auguma īpatnībām un kopējā svara).

 • Kur būtu ieteicams novietot jauniegādāto batutu?

Dažādu drošības apsvērumu dēļ, batutus nebūtu ieteicams novietot uz cietām virsmām, piemēram, uz betona, asfalta vai bruģa. Tie jānovieto uz mīkstas virsmas – zālē, smiltīs vai uz speciāla laukuma, kas noklāts ar gumijas paklājiem.

Kvalitatīvi, izturīgi, uzticami un lēti batuti – tā ir viena no interneta veikala prof.lv specialitātēm! Pie mums Jūs varēsiet iegādāties ne tikai mūsdienīga un droša dizaina batutus, bet arīdzan tiem īpaši pielāgotu papildaprīkojuma klāstu. Interneta veikals prof.lv – tie ir labākie batuti Rīgā un visā Latvijā!