prof.logo

Kā pareizāk veikt būves siltināšanu

piektdiena, 2021. gada 8. janvāris
Kā pareizāk veikt būves siltināšanu

Būves Siltumizolācija

Plānojot esošas būves siltināšanu, ļoti svarīgi pieņemt lēmumu par to vai siltināt no iekšpuses vai siltināt no ārpuses. Sākumā var likties, ka ēku siltināt no iekšpuses būs izdevīgāk, jo veicot siltināšanu, atjaunosim arī iekšējo apdari, ko parasti apdzīvojot māju arī biežāk nākas darīt, taču jāatceras vairākas lietas, pirms ķerties pie šāda risinājuma īstenošanas:

  1. Lai siltināšana dotu efektu, siltinājuma biezumam vajadzētu būt vismaz 100mm un tas jau jūtami samazinās dzīvojamo telpu.
  2. Problēmas radīs vadu, apkures utt. instalācijas, kuras nāksies pārtaisīt
  3. Veicot telpas siltināšanu no iekšpuses, “rasas punkts” pārvietosies tuvāk telpai un palielināsies kondensāta veidošanās risks, kas beigās var bojāt ēkas konstrukciju un mikroklimatu.
  4. Griestu pārsegums un grīda darbosies kā aukstuma tilti, mazinot vēlamo efektu.

Siltināšana no iekšpuses

Siltināšanu no iekšpuses parasti  veic, ja kādu iemeslu dēļ ir jāsaglabā ēkas fasāde, kā arī situācijās, kad ēkas konstrukcija veidota tā, ka siltināšana no ārpuses nedos efektu – ārsienas konstrukcijas ar gaisa spraugām un tml. Plānojot siltināšanu no iekšpuses, ieteicams konsultēties ar speciālistu, kurs ieteiks atbilstošāko risinājumu konkrētajai būvei atbilstoši tās ekspluatācijas īpatnībām

Siltināšana no ārpuses

Ja vien iespējams, ieteicams, ēkas siltināt no ārpuses, taču arī šeit vecāku māju īpašnieki bieži vien saskaras ar izaicinājumiem, jo tradicionāli agrāk Latvijā salīdzinoši maz mājas būvēja no  mūra vai blokiem, kurus ar mūsdienu risinājumiem var ātri un viegli nosiltināt ar putu polistirolu vai fasādes vati to pielīmējot un pēc tam papildus fiksējot ar dībeļiem, procesu noslēdzot ar plānkārtas apmetumu, bet daudzas ēkas ir būvētas kā koka stāvbūves ar visdažādāko siltinājumu, kuru pār tādu pēc mūsdienu standartiem nosaukt vairs nevar. Šādu ēku īpašniekiem risinājums, nav tik ātrs kā mūra ēkām, bet beigās iespējams rezultātu iespējams pat sasniegt labāku, jo talkā nāk Steico Protect. Kas tad  šajā produktā ir tik unikāls?

Steico Protect

Steico Protect ir augstas izturības izolācijas kokšķiedras plāksne, kuru mēs šādu koka konstrukciju gadījumā kombinējam ar aukstas efektivitātes mīksto siltumizolāciju Steico Flex.

Tas nozīmē, ka konstrukciju mēs aizpildām ar Steico Flex, bet uz konstrukcijas stiprinās Steico Protect, kas savukārt savstarpēji savienojas ar gropes un ierievja savienojumu nodrošinot pilnīgu hermētiskumu un aizsardzību pret vēju konstrukcijai un siltinājumam. Tālāk uz Steico Protect uzreiz varam klāt plānkārtas apmetuma sistēmu tieši tāpat kā siltinot ar fasādes vati.

Šādas sistēmas galvenās priekšrocības:

  1. Teicamas siltumizolācijas spējas
  2. Ērti un vienkārši lietojama
  3. Ekoloģiski tīrs, videi un cilvēkam draudzīgs risinājums
  4. Ātrums