prof.logo

Matrači

Cilvēks pavada trešdaļu savas dzīves miegā, un miegs ir svarīgs mūsu veselībai, drošībai un kopīgai cilvēka labklājībai. Miegs ir svarīgs smadzeņu normālai darbībai, ļaujot vieglāk mācīties, strādāt un iegaumēt informāciju, tāpēc matracis ir lieta, uz kuras cilvēks nekādā gadījumā nedrīkst taupīt. Tā ir tā lieta, kas tiek iegūta sev, savam komfortam, ērtam miegam, veselībai un labai pašsajūtai. Jaunā matrača pirkšana nopietni uzlabo miega kvalitāti, samazina nogurumu un pat stresa līmeni, muguras atbalsts palīdz samazināt sāpes jostā, ļaujot mugurkaulam tiešām atpūsties un atjaunot spēkus nakts laikā. Mūsdienu tirgū ir dažādu veidu matrači un katrs var izvēlēties sev piemērotāko. Interneta veikalā prof.lv visdažādākie matrači Jūsu mierīgajam miegam. Izvēlieties savu matraci Interneta veikalā prof.lv!
Popularitātes
Filtri

24 Produkti no 86

Lapa
 1. Home4You Atsperu matracis HARMONY TOP POCKET
 2. Black Red White Atsperu matracis Premia
 3. Black Red White Atsperu matracis Neso
 4. Eltap Milano Putu Matracis

  Eltap Milano Putu Matracis

  80x200cm
  90x200cm
  120x200cm
  140x200cm
  160x200cm
  180x200cm
 5. Halmar matracis POLARIS

  Halmar matracis POLARIS

  90x200cm
  120x200cm
  140x200cm
  160x200cm
  180x200cm
 6. Home4You virsmatracis Harmony Latex
 7. Black Red White Atsperu matracis Ekko
 8. Home4You Atsperu matracis HARMONY DUO
 9. Black Red White Atsperu matracis Marfik
 10. Black Red White Atsperu matracis Ceres Fresh+

  Black Red White Atsperu matracis Ceres Fresh+

  80x200cm
  90x200cm
  120x200cm
  140x200cm
  160x200cm
  180x200cm
 11. Black Red White Putu matracis Agena

  Black Red White Putu matracis Agena

  90x200cm
  120x200cm
  140x200cm
  160x200cm
  180x200cm
 12. Black Red White Putu matracis Armus
 13. Black Red White Atsperu matracis Mimas Multi Silver
 14. Eltap Lauren Putu Matracis

  Eltap Lauren Putu Matracis

  80x200cm
  90x200cm
  120x200cm
  140x200cm
  160x200cm
  180x200cm

24 Produkti no 86

Lapa

Kā izvēlēties sev vispiemērotāko matraci?

Miegs ir unikāls atjaunošanas mehānisms. Tieši miega laikā organisms atjaunojas, izstrādā svarīgus hormonus un pat analizē un šķiro atmiņas, kas uzkrājušies dienas laikā. Tāpēc laba miega kvalitāte ir ļoti svarīga un lielā mērā ietekmē mūsu stāvokli dienas laikā. Neskatoties uz to, ka daudzi mēbeļu ražotāji un uzņēmumi, kas pārdod gultas no dažādiem zīmoliem, piedāvā tos jau komplektā ar matraci, to kvalitāte ir vidēja vairumā gadījumu. Tas ir normāls, standarta matracis, bet nav garantijas, ka tāds matracis visiem pircējiem derēs pēc visiem parametriem. Gulta bez matrača būs lētāka. Ja gulta ir kopā ar matraci, tad var to uzdāvināt, pārdot vai aizvest uz vasarnīcu. Bet sev matracis jāizvēlas atbilstoši individuālajām īpatnībām, lai būtu maksimāli komfortabli uz tā gulēt. Tieši no tā, nevis no gultas, lielā mērā ir atkarīga miega kvalitāte un ērtība. Tas ir ļoti svarīgi cilvēkam jebkurā vecumā, jo miegs ietekmē veselību un pašsajūtu kopumā. Tātad, kā izvēlēties pareizo matraci? Ir vērts pievērst uzmanību vairākiem parametriem:

 

Kā uzzināt, kad ir pienācis laiks iegādāties jaunu matraci?

Liela loma ir Jūsu pašreizējā matrača vecumam. Lielākā daļa ekspertu piekrīt, ka, ja Jūs guļat uz viena matrača vairāk nekā 8 gadus, ir pienācis laiks to nomainīt. Tomēr šis noteikums neattiecas uz visiem matračiem - piemēram, no mākslīgiem materiāliem izgatavoti bezatsperu matrači ir jāmaina biežāk, un, ja konstrukcijā tiek izmantotas neatkarīgas atsperes, matrača kalpošanas laiks palielinās.

Vissvarīgākais rādītājs ir Jūsu miega kvalitāte. Ja Jūs visu nakti mētājaties, lai atrastu ērtu poziciju un no rīta jūs sistemātiski pamodāties ar stīviem muskuļiem un nogurumu, visticamāk, problēma ir matracī. Tas var nebūt stingrs vai pietiekami mīksts, vai arī tas var nenodrošināt pareizu muguras atbalstu. Ja izvēlēsieties piemērotāku modeli, šīs problēmas pazudīs.

 

Matrača tips: ar atsperēm vai bez

Atsperu matrači ir divu veidu: ar atkarīgiem un neatkarīgiem atsperu blokiem. Atsperu matrači ar savstarpēji savienotiem atsperu blokiem (tos sauc arī par Bonnel) ir pazīstami daudziem - tajos atsperes ir savstarpēji savienotas. Ja Jūs nospiedīsiet vienu, visi pārējie arī kustēsies. Nelielu izmaksu dēļ Bonnel matraču ražošanā ir vispieejamākie patērētājam. Nelielā cena padarīja šos izstrādājumus plaši izplatītus un pateicoties gandrīz dobajai pamatnei, matracis ir lieliski vēdināms, neuzkrāj mitrumu un ātri izžūst. 

Kabatas atsperu sistēmas PocketSpring gultu matrači tiek izgatavoti no augstas izturības nerūsējošā tērauda. Katrai atsperei ir "mucas" formas un tā ir ievietota atsevišķā neausta auduma apvalkā. Atsperu konstrukcija ļauj vienmērīgi sadalīt slodzi tikai tajā vietā, kurā tiek pielikts spiediens. PocketSpring matraču atsperu sistēma nodrošina guloša cilvēka labu atpūtu, mazina muskuļu un mugurkaula sasprindzinājumu un ļauj locītavām ieņemt ērtu stāvokli. Šie modeļi ir ortopēdiska tipa, tie var atvieglot stāvokli vecākajiem cilvēkiem un cilvēkiem, kuriem ir muskuļu un skeleta sistēmas slimības.

Multipocket sistēmas ortopēdiskos matračus izgatavo dažādos noformējuma variantos, izmantojot dabiskus pildījumus. Katram modelim ir noteikta atsperes sistēma ar atšķirīgu stingrības pakāpi, kas ir piemērota lielai, vidējai un vieglai svara kategorijai.

Atsperu matrači Multipocket ļauj uzturēt cilvēka ķermeni optimālā stāvoklī, kas veicina kaulu un muskuļu sistēmas pilnīgu atslābumu. Katram matrača modelim ir “elpojošs” režģis, uz kura rēķina tiek veikta matrača iekšējās daļas ventilācija.

Bezatsperu matrači atbalsta ķermeni ar pildījuma palīdzību. Augstas kvalitātes mūsdienu modeļi, piemēram, ar atmiņas putu slāni, nodrošina vispareizāko mugurkaula atbalstu. Atsperes trūkums arī izslēdz ar tiem saistītos trokšņus un diskomfortu, jo tā kā šādos matračos nav atsperu, tur nekas nevar čīkstēt un traucēt cilvēka atpūtu. Kvalitatīvam bezatsperu matracim var būt izcilas ortopēdiskas īpašības. Turklāt tie ir plānāki nekā atsperu matrači, tos var sarullēt ruļļos, ​​kas nozīmē, ka to ir ērtāk transportēt no vienas vietas uz otru.

 

Kuru matrača pildījumu izvēlēties?

Pildījumu tipi ir daudz, un praktiski visi tie tiek izmantoti gan atsperes matračos, gan bezatsperu matračos. Visbiežāk sastopama vairāku materiālu kombinācija, uz kura rēķina variē matrača cietums.

 • Latekss. Nodrošina labu mugurkaula atbalstu, jo viegli pieņem ķermeņa kontūras. 

Ir vērts atcerēties, ka lateksa slānī nedzīvo putekļu ērcītes. Bet, pateicoties porainajai materiāla struktūrai, matracis labi “elpo” un neuzkrāj mitrumu. Latekss viegli iztur lielu svaru un ir ērts tiem, kuriem ir problēmas ar muguru. Tā mīnuss ir zema izturība pret nodilumu: pēc kāda laika materiāls pārstāj atgriezties sākotnējā formā, uz virsmas var izveidoties ieplakas. Dažreiz cilvēki sūdzas, ka uz matračiem ar lateksu ir diezgan karsti gulēt. 

 • Putu poliuretāns jeb porolons. Materiāls ir elastīgs, atkārto ķermeņa formu un 

biezajos, matračos bez atsperēm labi atbalsta mugurkaulu. Turklāt putu matrači ir lēts variants. Ir svarīgi zināt, ka putu poliuretāna matrači aktīvi iesūc mitrumu un smaržas, tos nav viegli tīrīt.

 • Kokosa šķiedru matrači. Šis dabīgais materiāls tiek izmantots matrača 

nostiprināšanai. Materiāls, kas izgatavots no saspiestām kokosriekstu šķiedrām, tiek izmantots matrača nostiprināšanai. Kokosriekstu ilgu laiku samērcē sālsūdenī, pēc tam izskalo un sadala šķiedras atkarībā no to īpašībām – uz virvēm, paklājiem un matračiem. Šāda procesa un dabiskuma dēļ kokosa šķiedras nepūst un ļoti ilgi nenolietojas. 

Parasti lieto kopā ar lateksa vai poliuretāna starpslāņiem. Kokosa šķiedru matrači ir videi draudzīgi, hipoalerģiski un labi vēdināmi.

 • Vilna. Parasti izmanto aitas, retāk kamieļus vai lamas vilnu. Šis materiāls labi iesūc 

mitrumu, elpo un regulē siltumu (vasarā uz matrača ar vilnu vēsi, ziemā – siltums). Parasti vilnu kombinē ar materiāliem, kas labi ietur formu. Tas nodrošina materiālu lielāku stingrību, izturību un papildu aizsardzību pret kukaiņiem, kā arī padara produktu lētāku.

 • Putas. Dažādas putas ir putu poliuretāna atvasinājumi ar dažāda blīvuma piedevām.

No šī materiāla ir pieejami putu matrači ar dažādām cietības zonām. Īpaši atzīti ir putu matrači ar atmiņas efektu (memory foam), kas lieliski atkārto ķermeņa formu, atbalsta mugurkaulu un locītavas. Jūs droši vien esat redzējuši video fragmentus, kuros cilvēki lec uz matrača, bet uz tiem stāvošā vīna glāze paliek nekustīga, tajās ir izmantots tieši šis materiāls.

Pēc matrača pildījuma veikalā prof.lv ir pieejami:

 • Kokosa šķiedru matrači
 • Lateksa matrači
 • Putu matrači
 • Putu poliuretāna matrači
 • Saliekamie matrači


Kā izvēlēties matrača cietību?

Cietības tipu - paaugstināts, vidējs vai zems – to norāda matrača pasē. Pareizi izvēlēta stingrība palīdz uzturēt mugurkaulu pareizajā stāvoklī: miega laikā tam jāpaliek taisnam. Šajā gadījumā svaram ir nozīme: lielāki cilvēki spēcīgāk spiež mīkstos matračus, kas nozīmē, ka mugurkauls ir izliekts. Un otrādi, ja cilvēks ir vieglāks, cieta atsperu matrači zem cilvēka nevarēs noliekties, un miega laikā mugura būs izliekta.

Matrači ar paaugstinātu cietību iztur maksimālo slodzi. Tos ieteicams lietot arī pie mugurkaula slimībām: cieta virsma atbalsta slimus vai bojātus skriemeļus. Taču gulēt uz tiem var nebūt pārāk komfortabli.

Vidējas cietības gultas matrači ir piemēroti lielākajai daļai veselīgu cilvēku ar vidēju miesas uzbūvi, tāpēc tie ir vispopulārākie. Šādos matračos cietība tiek panākta, apvienojot dažādus pildījumus.

Zemas cietības modeļus parasti izgatavo, izmantojot vairākus diezgan mīkstu materiālu slāņus: lateksu, holofaiberu, putas. Tie ir piemēroti cilvēkiem ar nelielu miesas uzbūvi.

 

Matrača biezums

Standarts matrača biezums ir 19–23 cm. Plāni matrači (līdz 14 cm) parasti ir paredzēti retai lietošanai vai ir paredzēti bērniem. Tie nav ieteicami pieaugušajiem ar normālu vai lielāku svaru: mugurai vairumā gadījumu nepietiek atbalsta. Augstas kvalitātes matrači ar savstarpēji nesavienotiem atsperu blokiem parasti ir vairāk nekā 18 cm biezi, plānākos matračos pildījuma biezums ir nepietiekams. Labākie modeļi ar lielu dažādu pildījumu slāņu skaitu var būt līdz 40 cm biezi, taču tie ir arī dārgāki.

Internetveikalā prof.lv ir pieejams dažādi matraču biezumi:

 • Matrača biezums 20 cm
 • Matrača biezums 27 cm
 • Matrača biezums 30 cm
 • Matrača biezums 33 cm
 • Matrača biezums 38 cm


Matrača izmērs 

Matrača izmēram jāatbilst Jūsu gultai: ja matrača platums ir lielāks, tad malas nokarājas, kas var slikti ietekmēt materiālu. Matraci, kas ir šaurāks par gultu, bieži nav ērti lietot, kā arī aizsargpārvalks nolietosies ātrāk. Gultas un matrača izmēros ir pieļaujama starpība 1 cm. Ja matracis ir par 2 cm vai vairāk mazāks par gultu, tas ietekmēs matrača lietošanas laiku un Jūsu miega kvalitāti, tāpēc labāk jau no sakuma izvēlēties pareizo matrača izmēru. Matrača garumam jābūt vismaz 15 cm lielākam par Jūsu augumu. Ja tas ir mazāks, tad miega laikā Jums būs grūtāk ieņemt komfortablu gulēšanas pozu. 

Matraču platums tiek klasificēts šādi:

 • Vienguļamie. To standarta platums ir 80-90 cm, tomēr ir arī 120 cm modeļi 

tiem, kam patīk īpaši ērts miegs. Bērnu matrači parasti izmērā ir 90x200 cm un tiek izmantoti arī uz bērnu gultām. 

 • Divguļamie. Vispopulārākais izmērs ir 160 cm, 

taču tirgū var atrast arī modeļus, kuru platums ir līdz 220 cm - tā sauktais King Size;

 • Pusotrguļamie. Šādu opciju izmērs platumā ir 120-150 cm, tas var būt 

pietiekami pat diviem cilvēkiem;

Prof.lv veikals piedāvā dažāda izmēra matračus Jūsu kvalitatīvam miegam:

 • Matrači 80x190 cm
 • Matrači 90x200 cm
 • Matrači 120x200 cm
 • Matrači 140x200 cm
 • Matrači 160x200 cm
 • Matrači 180x200 cm


Vecums

Jo jaunāks cilvēks, jo cietāk viņam ir vajadzīgs matracis. Jo vecāks cilvēks, jo maigāks matracis. Jaundzimušajiem un bērniem līdz 3 gadu vecumam ortopēdi iesaka gulēt uz cietām virsmām. Tas ir nepieciešams, lai mugurkauls pareizi attīstītos. 3-10 gadus vecam bērnam jāizvēlas mērenas cietības bezatsperu bērnu matrači. Matrači bērniem visbiežāk ir ortopēdiskie. 

Pusaudžiem jāizvēlas mērenas vai vidējas cietības matrači.

Izvēlēties gultas matraci pieaugušam ir daudz vienkāršāk. Lielākai daļai cilvēku vecuma no 20 līdz 50 gadiem vispiemērotākie ir vidējas cietības matrači. Taču vienmēr vajag orientēties uz savu pašsajūtu un veselības stāvokli.

Cilvēkiem, kuri ir vecāki par 50 gadiem, vēlams lietot maksimāli mīksto matraci, lai minimizētu pretējo spiedienu uz locītavām un netraucētu asins cirkulāciju organismā miega laikā.

 

Gulēšanas poza 

Uz vēdera un muguras ir ērtāk gulēt uz cietāka matrača, bet, ja Jūs parasti guļat uz sāna, pievērsiet uzmanību tam, lai mugurkauls paliktu taisns — matracim jānodrošina lielisks muguras atbalsts. Šajā gadījumā miega laikā vislielākā slodze ir uz pleciem un iegurņa, lai vienmērīgi sadalītu svaru, optimāla būs mīkstāka virsma. Ļoti stingrs matracis šajā gadījumā neder, labāk izvēlieties mīkstākus matrača variantus.

 

Ražotājs

prof.lv veikalā ir iespējams iegādāties dažādu ražotāju augstās kvalitātes matračus jebkuram budžetam. Tādi populāri matraču zīmoli kā Home4You un HALMAR piedāvā komfortablus, augstās kvalitātes matračus, kuri palīdzēs jums iegūt pelnīto atpūtu. Latvijā ražoti matrači arī ir pieejami veikalā prof.lv

 

Matrača cena 

Cena noteikti ir viens no svarīgākiem kritērijiem. Nosakiet sev summu, kādu esat gatavs tērēt matracim, un pēc tam izvēlieties labāko matrača piedāvājumu pēc cenas un piemērotu cietību šajā cenu kategorijā. prof.lv veikalā ir plašs piedāvājumu un cenu klāsts, lai ikviens varētu atrast un izvēlēties sev piemērotāko variantu.

Matrača izmaksas ir atkarīgas no daudziem parametriem: izmēra, izmantotajiem materiāliem un pildījumiem (piemēram, latekss ir dārgāks, poliuretāna putas ir lētākas), ražošanas valsts, ražotāja firmas. Ja Jums ir nepieciešams matracis vasarnīcai, kuru vasarā apmeklējat tikai nedēļas nogalēs, vai viesu gultai, varat izvēlēties lētāku variantu. Bet regulārai lietošanai izvēlieties pēc iespējas labāko. Kvalitatīvs matracis ar pienācīgu kopšanu kalpos līdz desmit gadiem.

 

Kā pareizi kopt matraci?

Pēc noteikta laika pildījums vai atsperu kvalitāte var pasliktināties, un matracis vairs labi neatbalstīs Jūsu muguru. Tomēr jāpatur prātā, ka, ja Jūs pienācīgi nerūpējaties par produktu, tas var pasliktināties daudz agrāk.

Ik pēc sešiem mēnešiem (piemēram, vasarā un ziemā) kāju un galvas pusi jāmaina vietām. Tas viss ir nepieciešams, lai matrača slāņi būtu vienmērīgi nospiesti un uz izstrādājuma neveidotos ieplakas ķermeņa formā – ja tādas ir, tad tās norāda, ka ir pienācis laiks mainīt Jūsu matraci.

Matracis regulāri jāsūc ar putekļu sūcēju un jātīra, lai tajā neparādītos putekļu ērcītes, kuri daudziem cilvēkiem var izraisīt alerģisko reakciju. Noņemot traipus, ir ērti sadalīt matraci atsevišķās apstrādes vietās. Visi ķīmiskie tīrīšanas līdzekļi vispirms jāizmēģina nelielā vietā un paskatīties, kā līdzeklis reaģē ar virsmu. Pēc tīrīšanas procedūras matraci noteikti vajag izžāvēt, kā arī izžāvēt viņa aizsargpārvalku un pildījumu. Matracī nekādā gadījumā nedrīkst būt mitruma, citādi pildījums var sākt pūt un var rasties nepatīkama smaka.

Labs variants būtu uzreiz nopirkt uz matrača aizsargpārvalku, kuru Jūs varat ērti noņemt un regulāri mazgāt, bet reizi gadā izsaukt ķīmiskās tīrīšanas speciālistus, lai apstrādātu pašu matraci.

Nākamais attiecas vairāk uz bērniem. Lai arī kā gribētos, lēkāt uz matrača kā uz batuta nav ieteicams, kaut arī bērnu matrači ir diezgan cieti un izturīgi. Tas negatīvi ietekmē pildījumu, atsperes un samazina produkta kalpošanas laiku.

Svarīgi! Jauniem matračiem var būt specifiska smarža. Šī situācija ir normāla, kad matracis tiek izņemts ārā no hermētiskā iepakojuma. Nepieciešams uz kādu laiku iznest matraci uz ielas, balkonu vai atstāt telpā ar brīvu gaisa cirkulāciju, iepriekš pilnībā atbrīvojot izstrādājumu no iesaiņojuma, lai nepatīkama smaka pazustu.