prof.logo

Apsildāmās grīdas: Kā izvēlēties pareizo veidu savam mājoklim

trešdiena, 2022. gada 9. novembris

Apsildāmās grīdas

Nav nekā nepatīkamāka, kā agrā ziemas rītā izkāpt no savas omulīgās gultas un sajust šoku, ko rada auksta grīda, kad uz tās uzlieciet kājas. Agrāk, iespējams, vienīgais risinājums šai problēmai būtu bijis visā mājoklī uzstādīt paklājus, bet mūsdienās ir pieejams interjeram draudzīgāks risinājums. Kā izvairīties no aukstām kājām katru rītu? Atbilde varētu būt siltā grīda.

Domājot par apkures maiņu, vai vienkārši uzstādot to jaunā vietā, siltās grīdas nepieciešamība pirmais, kas var ienākt prātā, bet daudzi to neīsteno, jo pastāv maldīgi priekšstati par augstām izmaksām un montāžas grūtībām. Par laimi, tas nav tik sarežģīti, kā tiek uzskatīts.

Tehnoloģijām kļūstot pieejamākām un lētākām, siltās grīdas ir gudrs veids, kā saglabāt komfortu, kad iestāsies aukstie ziemas mēneši. Vienkārši pārliecinieties, ka Jūs nolīgstiet pareizos profesionāļus, kas paveiks darbu Jūsu vietā, un izvēlieties tādu grīdas apsildes veidu, kas vislabāk atbilst Jūsu mājoklim.

Siltās grīdas apsildes veidi

Ir divu veidu grīdas apsildes sistēmas - ūdens un elektriskā. Siltā grīda ar ūdens apsildi nodrošina karstā ūdens cirkulāciju caur grīdā iebūvētām caurulēm. Tās uzstādīšana parasti ir dārgāka nekā elektriskās siltās grīdas, taču tā ir arī efektīvāka. Elektriskā sistēma cirkulē siltu gaisu pa grīdā iebūvētu cauruļu vai kabeļu tīklu.

Ir pieejami dažādi grīdas apdares veidi, kurus izmantot kopā ar apsildāmo grīdu, tostarp paklāji, flīzes un lamināts. Ir svarīgi izvēlēties tādu grīdas seguma veidu, kas labi vada siltumu, lai gūtu maksimālu labumu no grīdas apsildes sistēmas.

Grīdas apdares veidi un kā tie strādās, ja tiks uzstādīti kopā ar apsildāmo grīdu

Projekta izstrādes posmā ir vērts veikt mājasdarbu, lai pārliecinātos, ka esiet izvēlējies risinājumu, kas vislabāk atbilst Jūsu mājoklim. Piemēram, sistēma vannasistabai atšķirsies no tās, kas nepieciešama lielai, atvērta plānojuma virtuvei-ēdamistabai.

Akmens grīdas segums - izturīgs un ilgmūžīgs. Marmors, iespējams, nodrošina vislabāko siltumvadītspēju, kas nozīmē, ka tas ātrāk pārnes siltumu telpā. Vēl viena priekšrocība ir tā, ka akmens grīdas saglabā siltumu kādu laiku pēc sistēmas izslēgšanas.

Keramikas un porcelāna flīzes - noņem aukstumu no virsmas, kas citādi būtu vēsa zem kājām. Abiem materiālu variantiem ir lieliska siltumvadītspēja, kas nozīmē, ka tie efektīvi pārnesīs siltumu telpā. Porcelāns ir izturīgāks nekā keramika, tāpēc ir mazāka varbūtība, ka nākotnē būs jānomaina porcelāna flīzes.

Lamināts un vinils -  praktiski risinājumi. Vinilu drīkst uzstādīt tikai uz siltajām grīdām, kas ir ūdens bāzes, nevis elektriskās bāzes - tas pats attiecas arī uz laminātu. Luksusa vinila flīzes arī ir saderīgas ar elektrisko sistēmu, tomēr vienmēr pārbaudiet grīdas seguma norādījumus par to, cik augsta temperatūra ir jāiestata, jo dažkārt ir noteiktas robežas, kas obligāti jāievēro.

Paklāji - jāizvairās no filca un poliuretāna paklājiem, jo tie var ietekmēt siltuma pārnesi.

Cik efektīvas ir siltās grīdas?

Atšķirībā no, piemēram, centrālās apkures, siltās grīdas apkure tiek ģenerēta no grīdas, un, karstajam gaisam paceļoties augšup, siltums vienmērīgāk un efektīvāk tiek sadalīts nemainīgā temperatūrā. To var uzstādīt kā galveno mājas apkures avotu, vai kā komforta pasākumu konkrētā mājas vietā, kur ir auksta grīda. Tās ir īpaši piemērotas vannas istabām un telpām ar augstiem griestiem.

Siltā grīda nebojā interjeru

Tā kā apsildes elementi atrodas zem grīdas seguma, Jums nebūs jāuzstāda radiatori, kas traucē mājokļa dizainam, un nebūs jāiegulda papildus nauda radiatoru uzstādīšanai nepieciešamajos priekšmetos. Turklāt, ja plānojiet pārdot vai izīrēt savu īpašumu, tad siltā grīda var piesaistīt pircējus/īrniekus, kas meklē luksusa sajūtu savam mājoklim.

Vai grīdas apsildes uzstādīšana ir dārga?

Apsildāmās grīdas darbojas ar zemu jaudu un termostatiski regulējamu temperatūru, kas nodrošina lēnu, vienmērīgu apsildi, tāpēc tā ir energoefektīvāka, nekā citi mājas apsildes veidi. Ieteicams sadalīt mājokli zonās, lai apsildītu tikai tās telpas, kuras izmantojiet visbiežāk. Šie faktori var samazināt Jūsu apkures rēķinu.

Kā pareizi plānot apsildāmās grīdas uzstādīšanu?

Īpaši vannas istabas renovācijas gadījumā ir svarīgi par apkures risinājumiem domāt jau plānošanas procesa sākumā. Apsildāmās grīdas komponenti parasti tiek uzstādīti uz betona vai koka pamatnes, zem vēlamā grīdas seguma veida.

Apsildāmās grīdas ir lielisks veids, kā apsildīt mājokli, un to var izmantot kopā ar citiem apkures veidiem, piemēram, radiatoriem vai saules paneļiem. Ir svarīgi pareizi plānot grīdas apsildes ierīkošanu, lai gūtu maksimālu labumu un izvairītos no jebkādām problēmām.

Šeit ir sniegti daži padomi, kā plānot grīdas apsildes ierīkošanu:

  1. Izlemiet, kurās telpās vēlieties ierīkot apsildāmās grīdas. Tas palīdzēs Jums noteikt vajadzīgo sistēmas izmēru un veidu.
  2. Noskaidrojiet, cik liela ir telpa, kurā plānojiet ierīkot apsildāmās grīdas. Tas palīdzēs Jums aprēķināt nepieciešamo siltuma daudzumu.
  3. Izvēlieties grīdas seguma veidu, ko izmantosiet kopā ar grīdas apsildes sistēmu. Tas ietekmēs nepieciešamo sistēmas veidu iegādi un tās uzstādīšanas veidu.
  4. Pārliecinieties, ka Jūsu mājoklī ir pietiekama izolācija. Tas palīdzēs saglabāt siltumu un padarīs apsildi efektīvāku.
  5. Izplānojiet, kuru no apsildāmās grīdas veidiem izmantosiet savā mājoklī, lai saprastu, kā tiks izvietotas siltās grīdas caurules vai apsildes kabeļi. Tas nodrošinās to vienmērīgu izvietojumu un ļaus maksimāli optimizēt sistēmas vienmērīgu pārklājumu.